Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 247/150
Montale Pure Gold (2009)

Podziwiam wszystkich tych, którzy w zapachach Montale są w stanie wyczuwać poszczególne nuty. Pure Gold znany także jako Pure Dahab to przykład tylko lekkiego smrodu bo nie ma tu ani kadzidła, ani róży czy oudu, więc ich bliskowschodni odór nie jest jeszcze tak odrażający jak w niektórych perfumach tej marki.

Skład Montale jest w 100% generyczny i nie ma tu za grosz naturalności. Morela, jaśmin z egipskiej fabryki olejków, neroli, wanilia, piżmo, paczula, pomarańcza, mandarynka - taki skład podaje fragrantica. Ja tu czuję jedynie jakiś arabski dym z ogniska. Neroli, mandarynka? hahaha. Równie dobrze mogli sobie tu wypisać najdroższe i najtrudniej dostępne nuty i i tak nikt by ich nie wyczuł. Zapach mimo owoców nie jest słodki. Od sztucznego jaśminu jest taki strasznie suchy i duszący. Jeśli znacie inne zapachy Montale to będziecie wiedzieli o czym mowa bo prawie wszystkie je łączy Montalowskie DNA o charakterystycznym dla marki aromacie.

Uniwersalność zerowa. Jeśli nie pochodzicie z bliskiego wschodu to nie ma sensu obcowanie z tym czymś Suchy, duszący, nieciekawy sztynks w niczym nie przypominający europejskich czy amerykańskich produkcji. Nie nadaje się nawet do wyprowadzania psa na spacer.

Parametry dobre. Na całe jednak szczęście nie jest to killer a projekcja już po około godzinie osiada przy skórze. W przypadku Montale jest to zaleta bo przez to skrzywdzimy mniej osób.

Wybrałem akurat do zrecenzowania te bo jakby zmieszać aromaty z większości ich perfum to wyszłoby coś właśnie podobnego do Gold. Mówiąc jednak zupełnie poważnie tylko Golda mam jeszcze jakimś cudem próbkę, którą mi ktoś kto mnie bardzo nie lubi dał w prezencie, reszty się pozbyłem w ten sam sposób dorzucając je Wam do odlewek z rozbiórek za co przepraszam.

Nie jest to najgorszy twór, a raczej typowy przeciętniak. Jest kilka lepszych perfum Montale jak np. Honey Oud czy Red Vetyver ale i kilka takich które nie wiem czy zasługują na więcej niż 0,5/10 jak np. Intense Black Aoud czy Dark Purple, ale o tych najbardziej rynsztokowych jeszcze napiszę. 242 zł bym wolał spuścić w kiblu niż wydać je na to.

Generalnie taka marka jak Swiss Arabian chociażby, potrafi robić sto razy lepsze perfumy za mniej niz połowe ceny Montale. Jest też Mancera, która czasami przypomina Montale ale jest o parę klas lepsza i chyba kosztuje też nieco więcej. Najlepsze jest to, że mam próbkę czegoś gorszego od Pure Gold i są to perfumy zupełnie inne, nie będące w klimacie arabskiego księcia. W Rossmanie też w ubiegłym tygodniu miałem nieprzyjemność powąchać dwa haniebnie słabe twory kosztujące około 100 zł i były one o przynajmniej gwiazdkę gorsze od Pure Gold

Klauzula sumienia: oceny recenzowanych perfum są subiektywne i czemuś czemu daje 2/10 wy możecie dać 10/10, także nie oburzajcie się. Każdy ma inny gust a ja widocznie poznałem setki lepszych albo ciekawszych dla mojego nosa perfum. Coś co dla jednego jest smrodem, dla innych niemal dziełem sztuk

zapach: 2,5/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 6,5/10
podobne: Montale Chypre Fruite
cena: 100 ml za 242 zł.
dr_love - #perfumy #150perfum 247/150
Montale Pure Gold (2009)

Podziwiam wszystki...

źródło: comment_1601707220IvB3NDIC4FP17kOhZJZXqP.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

że przy tej ilości perfum w portfolio, większość jest słaba.


@FELIX90: nie tyle słaba co d------e oudem albo kadzidłem i pachną bardzo podobnie,

Chocolate Greedy, Intensse Pepper, Sensual Instinct - te są jak z innej perfumerii
  • Odpowiedz
@Leniek: Sensual Instinct. Aoud Musk - klony
Red Vetyver - klon ale zajebisty. Ale mówi to wiele o marce
Honey Aoud - faktycznie dobry
Chocolate Greedy - to dalej ma Montalowe DNA i ich wypłaszczone, sztuczne syntetyki. To samo Sweet Oriental Dream
Cała reszta z tymi Blue Amber, Full Incence, Amber & Spice, Golden Sand, Muski, leathery, ambery Sasin Oud, Legend Oud, Purple Rose to wszystko nie nadaje się do
  • Odpowiedz
@dr_love: a pozniej jak bedziesz chcial odskoczni wachnij Velvet Fantasy. Jeden spray na bloter wypelnil cala Missale, ale ten zapach podnosi poprzeczke slodkosci w perfumach. Dobre dla nasstolatek, albo zeby odstrzaszac psy.
  • Odpowiedz
@dr_love: Nie ma co się obrażać. Nie dość, że każdy ma swój gust (który cały czas się zmienia!) to jeszcze na każdym perfumy pachną trochę inaczej. Wiadomo, że oceny są subiektywne, a tych co o to buldupią należy olać.

Swoją drogą zapachy którym dajesz 10/10 ja zazwyczaj daję max 5/10. Zaś te które są u Ciebie 5/10 u mnie są znacznie wyżej. Ale i tak z przyjemnością czytam Twoje wpisy.
  • Odpowiedz