Wpis z mikrobloga

@kominiasz: jakis czas temu ktos sie o to pytal i dluzsza dyskusja sie wywiazala. Polecam cos w tym stylu
https://allegro.pl/oferta/zaciskarka-praska-tulejek-do-kabli-0-25-10-automat-9705010825?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZjAyNmIzY2YtZWE5Mi00M2NjLWEwMTUtNTZmNmQ5NmRkMzNjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=fd0628da-03ef-476c-b4ab-4ba44cd68bed

(nie wkleje czego uzywam w robocie bo ostatnio na mnie krzyczeli ze OP chcial po taniosci a ja wklejam zestaw za 1,7k :P)
  • Odpowiedz
@kominiasz: to co pokazujesz to zaciskarka do konektorów, takich ze skrzydełkami. Do tulejek raczej coś w stylu pokazanym przez @gorzki99. I dobrze ci radzę, wydaj ciut więcej, kup jakiś markowy, te tanie na krótko starczają.
  • Odpowiedz
@kominiasz: Brałem od Chińczyków szczypy/kombinerki z wymiennymi końcówkami. Do różnych potrzeb i kształtów.
Powoli kompletuję wymienne końcówki (i jest ich bardzo, bardzo dużo). Zdjęcie wrzucam tylko poglądowe, by wiedzieć o co biega (NIE BIERZ DOKŁADNIE TAKICH!). Gdybyś się decydował, to ta marka "Colors" jest dość popularna. Ale uwaga - są różne wielkości i chyba najlepszy, uniwersalny wybór to rozmiar HS (6mm rozmiar elementu mocującego/otworu szczęki)
bialy100k - @kominiasz: Brałem od Chińczyków szczypy/kombinerki z wymiennymi końcówka...

źródło: comment_1601667192cWLkjGArhv57EHVRlVIUO4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gorzki99: Obie które pokazałeś pewnie świetne, ale że używam zaciskarki bardzo, bardzo sporadycznie - to poszedłem w taniznę - rząd 60PLN, kolejne szczęki to 8-30 PLN (ceny z dostawą).
  • Odpowiedz
Podaj ceny tych knipexow i zastanów się nad sobą XD


@PanKracy582: "Ja wiedzialem ze tak bedzie" :PP
czytales wczesniejszego posta gdzie pisalem ze nie podam czego w robocie uzywam? Dlatego w tym poscie podalem alternatywe. Teraz zdjecia wkleilem jako ciekawostka.
To sa moje narzedzia w robocie ktore zapewnia pracdawca 1,7k za oba
  • Odpowiedz
I była gadka, ze tez trochę przerost formy nad treścią ale co kto lubi.


@PanKracy582: Do uzytku domowego to masz racje ze przerost formy nad trescia dlatego w pierwszym poscie zapodalem "zamiennik". OP stwierdzil ze nie przepada za takim rozwiazaniem - szczerze sie dziwie dlaczego.

Ja tych co wkleilem uzywam w robocie-a tutaj juz nie ma mowy o oszczedzaniu na narzedziach (na szczescie nie pracuje u janusza tylko pracodawca to
  • Odpowiedz
@gorzki99: to co zalinkowałeś mam, straszne okropne gówno. mialem dodatkową "przy okazji" w zdzieraczu izolacji i tamto lepiej zaciskało tulejki niż ten kwadraciak. ostatecznie kupilem pneumatyczny zaciskacz, bo musiałem czołowo łączyć druty i mieć pewność, że się nie rozlecą
  • Odpowiedz
a ty znów musisz się chwalić czego tam nie macie i ile to nie kosztuje ()


@PanKracy582: skoro tak to odbierasz to Twoja sprawa.
Ktos zapytal to odpowiedzialem co jest IMHO dobre (a raczej mam prawo sie wypowiedziec bo tego uzywam). Tak samo jakbym ja zapytal to bym sie spodziewal rzeczowej odpowiedzi. Nie placa mi za chwalenie firmy czy reklame narzedzi-ale pewno i tak nie uwierzysz.
  • Odpowiedz