Wpis z mikrobloga

Tak w ogóle...

Pod koniec maja br. przy okazji podpisania umowy pomiędzy Polskim Holdingiem Obronnym a BAE Systems pojawiła się informacja, że demonstrator nowego czołgu lekkiego, będącego propozycją dla polskiej armii oraz na eksport, pojawi się na XXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Salon już za kilka dni, zdjęć jeszcze nie upubliczniono jednak w sieci pojawiła się grafika prezentująca nowy pojazd.


http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,4967,aktualnosci-z-polski,lekki-czolg-konsorcjum-pho-i-bae-systems-na-razie-w-grafice

EDYTA:

http://www.defensenews.com/article/20130828/DEFREG01/308280026/UK-Polish-Group-Unveils-New-Vehicle-Demonstrator

#militaria #wojsko #polska #pho #baesystems #bae #modernizacjawojskapolskiego #czolg #czolgi #baron24
BaronAlvon_PuciPusia - Tak w ogóle...


 Pod koniec maja br. przy okazji podpisania u...

źródło: comment_yyzjoqF2qxARbgCHBx9mp6i5cgvb8Q0P.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@willard: Zależy jakie "ostatnio" masz na myśli? Początkowo mówiło się o czołgu podstawowym o wadze powyżej 50 ton - to był projekt Rydwan. Później pojawiły się informacje o zmianie koncepcji (odsyłam do Raprtu WTO 04/2013 Rydwan umarł, narodził się... s.48) i chęci pozyskania Wozu Wsparcia Ogniowego z masą do 40 ton i z armatą kalibru 120 mm. I to byłby następca T-72.
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Ostatnio czyli przy okazji zakończenia projektu "Anders". Bumar był ostro krytykowany, m. in. przez Skrzypczaka za nieprzydatność tego pojazdu w wojsku. Następca T-72 powiadasz, a po co? Przecież te wozy i tak teraz de facto nie są używane. Serio możesz zarzucić jakimś linkiem co do obecnej koncepcji rozwoju broni pancernej w Polsce? Staram się być na bieżąco ale ostatnio nie mam czasu śledzić doniesień.
  • Odpowiedz
Następca T-72 powiadasz, a po co? Przecież te wozy i tak teraz de facto nie są używane.


@willard: Na ćwiczeniach są. Tak jak i Twarde i Leosie. Zresztą MON prawdopodobnie chce zachować siły pancerne w liczbie ponad 500+ czołgów/WWO.

Serio możesz zarzucić jakimś linkiem co do obecnej koncepcji rozwoju broni pancernej w Polsce?


@willard: W sumie to nie mam nic pod ręką konkretnego.

W skrócie to zostało sformowane konsorcjum, które
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: O sprawach o których piszesz wiem, myślałem, że ostatnio ujawniono jakąś nową specyfikację przyszłego MBT tudzież czołgu lekkiego. Bo na razie to w mediach okołowojskowych jest straszny chaos informacyjny. Raz że będziemy tworzyć MBT, raz że Leony modernizować i pozyskiwać nowe, nic natomiast nie słyszałem o wymaganiach MON dot. czołgu lekkiego, chyba że chodzi o WWO, to co innego, chociaż chyba nie było oficjalnych głosów przedstawicieli ministerstwa o potrzebie jego
  • Odpowiedz
Co do T-72, sprawdziłem i okazuje się, że jeszcze są w linii w niektórych jednostkach. Początkowo myślałem, że już wszystkie są zakonserwowane, a tu jednak nasi pancerniacy jeszcze jeżdżą takim złomem, po prostu strata czasu i kasy.


@willard: Z najnowszych informacji:

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/9304?t=Rozgrzewka-przed-Dragonem-

Inna sprawa, że ten MBT z informacji, które można uzyskać, ewoluował właśnie w stronę WWO, który ma zastąpić w linii T-72.

W internecie w ogóle trudno znaleźć konkretne informacje
  • Odpowiedz