Wpis z mikrobloga

Chcę kupić działkę pod budowę i jest trochę lipa, bo sprawdzając księgi wieczyste jest jakaś stara umowa o dożywocie z 1970. Notariusz twierdzi, że wpis został już usunięty i już go nie ma. Sprawdzając jednak księgę na stronie ministerstwa to wpis jednak dalej wisi. Ktoś ma pomysł jak to się mogło stać ze widnieje niby usuniety wpis? Czy ktoś chce mnie po prostu w balona zrobić?
#nieruchomosci #dom #budowadomu #budujzwykopem
  • 17
@7y7o7: sprawdzam we wszystkich i wszędzie wpis wisi. Przeglądanie: "Aktualnej treści KW", "aktualnej treści KW-dotychczasowa postać" i "zupełnej treści KW" wszedzie go widać i nie jest zacieniony
@arbuz77: nawiązując do zdjęcia ''dddd' to są dokumenty wymienione jako podstawy wpisów(załączniki), a same wpisy (wyżej) jak brzmią, są w ogóle jakieś? Może to tylko wymaga sprostowania. umowa dożywocia powinna być wpisana w dziale III
@arbuz77: NIE ZNAM SIE, ostatnio na wpis do KW czekałem rok, ale od razu po akcie notarialnym była wzmianka w KW

Ten wpis powinien zostać usunięty na podstawie czegoś - aktu notarialnego albo aktu zgonu i wniosku, wiec to powinno chyba pozostawić jakiś ślad w KW nawet jeśli nie została jeszcze zaktualizowana

/nie mam żadnej profesjonalnej wiedzy w tym zakresie/
@arbuz77 umowa o dożywocie z tego co wiem moze byc wykreślona jak masz dokument potwierdzający zgon. Natomiast nie może zostać odwolona np tak jak przy służebności bo nawet wykreślenie nie powoduje że tego nie ma,
Sprawdź dział trzeci bo tam są wpisy

Ps przeglądaj wpis aktualny ale też dobrze wiedzieć jak zmieniała się kw choć to trochę bez znaczenia,
@kocot: wyżej są wymienieni właściciele i ich udziały, w III dziale jest "Ostatni numer aktualnego lub wykreślonego wpisu w danym dziale w dotychczasowej księdze wieczystej 2" przeglądając "zupełną księge wieczystą" w III tez jest wzmianka o wykreśleniu wpisu z powodu anulowani przedmiotu żądania. dalej w treści wpisu jest służebność na przesy wody a w komentarzu do migracji "Ostatni numer aktualnego lub wykreślonego wpisu w danym dziale 2". Ja to rozumiem jako
@arbuz77: jak chcesz to daj na pw numer tej księgi, rzuce okiem. Moim zdaniem jak nie ma tam wpisu dot. komu konkretnie przysługuje to prawo, a jedynie na dole wymieniony jest dokument, to wymaga to jedynie sprostowania. Jest też duże prawdopodobieństwo że takie dożywocie dobiegło już końca po tylu latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nskostek: wiem, gościa pewnie juz dawno nie ma i wymaga to tylko uporządkowania ale jednak wolałbym mieć100% pewność i niech obecni właściciele porządkują kwity a nie ja. Dożywocie jest wpisane w II dziale
@arbuz77: Umowa dożywocia jest w dziale 3. W drugim masz właścicieli. Dożywocie jeśli go nie ma powinno być wykreślone. Może to być z różnych powodów. Ale tam po tym masz jakieś postępowanie spadkowe. Nie dotyczyło ono dożywotnika? Bo jeśli dożywotnik był właścicielem, była umowa dożywocia a potem spadek to obciążenie powinno być wykreślone.

A na serio to po tym co wkleiłeś ciężko powiedzieć bo może być kilka opcji tego stanu.