Wpis z mikrobloga

Pomocy, mam takie cos, i mi zaczyna szwankowac - przy wiekszym obciazeniu po prostu sie wylacza, jakby go ktos odlaczyl. Po chwili oczywiscie bluescreen, ktory nie generuje zadnego raportu (bo oczywiscie nie moze zapisac jak dysk nie dziala), a po restarcie przez jakis czas nie wykrywa go w BIOSie. A jak go zobaczy, to chwile po odpaleniu systemu znowu wywala, pomimo normalnych temperatur - pomaga tylko odlozenie kompa na kilka godzin zeby "odpoczal".

To juz trzeba nowy dysk kupic, czy da sie to jakos naprawic?

Laptop jakby co lenovo legion Y520.

#komputery #dyskryminacja #pomocy #dysk #dyski #ssd #pytaniedoeksperta
Pobierz G.....n - Pomocy, mam takie cos, i mi zaczyna szwankowac - przy wiekszym obciazeniu p...
źródło: comment_1601558913ehFARP0ym58r1kBEbIf4zz.jpg
  • 5
@Gaelwyn Zacznij od przedmuchania sprzętu, może jedynie dysk się przegrzewa i świruje. Może też kończyć swój żywot kontroler dysku. Sprawdź docisk dysku do gniazda.
@Ademu: Nie wiem jak z tym przedmuchiwaniem, bo przez 2 lata dzialal bez przedmuchiwania, potem zaczal wywalac to przedmuchalem i przestal, a po kilku tygodniach znowu zaczal. Wiec nie wiem, albo gdzies zostaje jakis zakamarek nieprzedmuchany ktorego nie zauwazam, albo jakas paste trzeba wymienic jak juz.