Wpis z mikrobloga

W czerwonej strefie są jakieś poważniejsze restrykcje niż noszenie masek? Bo zaplanowałem wyjazd, lokum w Sopocie opłacone a tu nagle czerwona strefa :D

#koronawirus #covid19 #sopot
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Morgoth143: no właśnie po googlu widzę, że wszystko w sumie czynne, tylko jakieś ograniczenia osób na weselach no i maski. Trochę się dziwię, bo CZERWONA STREFA brzmi dość groźnie, a poważniejszych restrykcji nie widzę.
  • Odpowiedz
@Jarczur: z grubsza
- nosisz maski wszędzie
- wszystkie atrakcje widowiskowe typu koncerty, kabarety odwołane
- restauracje mają większe restrykcje

No i chyba tyle.
  • Odpowiedz
@victor89: nie ja to wymyslilem. Mi pisac nie musisz. To, ze zyjemy w panstwie z gowna i mulu, bo to nawet dykta i papier nie sa, to wiadome. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze na ulicy w masce doczytalem... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Mojs ja wiem ze nie ty, śmieje się z pomysłu takiego ograniczenia.

Byłem ostatnio w centrum Warszawy w piątek w nocy na rowerze, puby pękały w szwach, restauracje oblężone, nikt masek nie ma no bo przecież jakoś trzeba jeść i pić. Tak więc nikt temu nie jest winien poza ludźmi którzy beztrosko to traktują.
  • Odpowiedz
@victor89: ja to tam robie po swojemu.
Chusta na ryju w autobusie, maks te 10-15min jazdy, w sklepie maks 10-20min zakupow. Po ulicy jak ide sam nie zakladam bo i tak unikam ludzi na ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°). A chusta prana co jakis czas + ludzie wola kupic kawalek szmaty za 10zl ktory za uszy sie zaklada (a jak na chwile zdjac to wygladaja jak
  • Odpowiedz
@Mojs no ja tam się wożę w 3m aura :D wygodniejsze niż szmaty z allegro czy tam husty bo nie zbiera się wilgoc. Możesz wierzyć lub nie ale jest wygodniejsza niż zwykły szał na twarzy.

Po ulicy jak chodzę również nie używam masek tylko unikam ludzi.
  • Odpowiedz
@victor89: jesli nie jest zauszna tylko zza glowy normalnie - to wierze. Ale ja nie lubie miec za uszami nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) w okularach mi nawet niewygodnie mi. Osobista preferencja.
Ale tak jak piszesz - trzeba uzywac glowy a nie jak te owce... Albo barany na przekor.
  • Odpowiedz