Wpis z mikrobloga

Ten uczuć, kiedy próbujesz skontaktować się z przyszłym pracownikiem, który przyjął ofertę pracy i trzeba było czekać na niego miesiąc, ale on nie odbiera...
więc dowiadujesz się z LinkedIn że zaczął w międzyczasie pracować gdzieś indziej i nawet nie raczył napisać maila z tą informacją
<3
  • 47
taki rynek pracownika


@spidero: nie powiedziałabym, abyśmy mieli rynek pracownika. Może w kilku specyficznych branżach. Specjaliści faktycznie mogą przebierać w ofertach, ale tylko oni. Dalej w Polsce mamy rynek pracodawcy. Tyle, że dużego pracodawcy. Mali są na tyle ruchani przez państwo, że już nie mają siły ruchać pracowników
@InterferonAlfa_STG: nie, to znaczy, że potwierdził, że przyjął ofertę i zacznie pracę - ustnie i mailowo.
Miał prawo sie rozmyślić i absolutnie to rozumiemy inaczej sporządzalibyśmy umowę przedwstępną.
Zazwyczaj jednak jedynie na prośbę kandydata sporządzamy list intencyjny (przy czym kandydat ma prawo zrezygnować z podjęcia pracy mimo listu intencyjnego, bo on zabezpiecza tylko jego). Ale fajnie jest poinformować o zmianie decyzji, a nie na kilka dni przed podpisaniem umowy i rozpoczęciem
Zatrudniasz czlowieka to dajesz umowe o prace, podpisujesz 15 wrzesnia z data obowiazywania umowy od 1.10


@InterferonAlfa_STG: tyle, że procedury mamy takie, że umowę podpisuje się podczas onboardingu, pierwszego dnia pracy. Wszystkie umowy przygotowywane są hurtem przed onboardingiem. Kandydat jest informowany kiedy zaczyna pracę - data startu ustalana jest wspólnie i przedstawiana razem z ofertą zatrudnienia. Podajemy również warunki zatrudnienia, które będą na umowie (wg nich jest ona sporządzana). Jeśli kandydat
@InterferonAlfa_STG: w takim razie nie wiem jaka firma jest poważna. Nic na to nie poradzę. Jeśli komuś nie odpowiadają warunki może nie przyjmować oferty, albo przedstawić swoje oczekiwania.

Natomiast niepoważne jest nieodbieranie 10 telefonów od dnia 23.09, zignorowanie dwóch wiadomości mailowych i SMSa zamiast napisać, że już się nie jest zainteresowanym i żebym przestała pana stalkować
jaka firma jest poważna


@kt13: taka, ktora dziala zgodnie z prawem. Zatrudnia pracownika czyli podpisuje umowe o prace albo inna.

Taka, ktora nie ma rakowego HRu, ktory nie dosc ze z perspektywy firmy nie zatrudnił skutecznie pracownika
To jeszcze zostawia w procesie furtke to sytuacji odwrotniej gdzie pracownik jest #!$%@?

Wiem, ze to nie Ty układałaś procesy w swojej organiazji, ale przemysl to.
@Maxterix
@kt13: ok, jezeli w spamie 10 dni przed rozpoczeciem nekania on Ci wyslal, ze cofa zgode to cofnal ja skutecznie.
Jego #!$%@? Twoj system. Dla niego to mozesz sobie na zapalkach to zaznaczac czy on ma zgode czy nie.
On ja cofnal, skutecznie dostarczyl informacje i tyle

ok, jezeli w spamie 10 dni przed rozpoczeciem nekania on Ci wyslal, ze cofa zgode to cofnal ja skutecznie.


@InterferonAlfa_STG: ale nie wysłał. Inaczej bym wiedziała, że nie mam po co dzwonić

Najlepsza tepa locha z HR, ktora ma system.

Dziękuję. Nie wiem czym sobie zasłużyłam, ale wiedz, ze dzięki Tobie mój dzień jest o wiele piękniejszy.
Nie wiem czemu czujesz potrzebę wypisywania ludziom takich rzeczy, ale przykro mi, że wstałeś