Wpis z mikrobloga

@hubdal: przykro mi cię uświadamiać, ale consensus w sprawie osób trans jest dość jedoznaczny, i wynika z niego, że tak, oni są na serio. Więc nie wypada się z nich nabijać i podważać ich tożsamość.

Mam dwójkę znajomych którzy są trans i są jak najbardziej normalni i valid.
  • Odpowiedz
@Bordomir: Obecnie (to jest od dwóch lat, odkąd ukazało się jedenaste wydanie Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób) transseksualizm nie jest uznawany za zaburzenie psychiczne.

What does the ICD revision aim to do for transgender health?

ICD-11 has redefined gender identity-related health, replacing diagnostic categories like ICD-10’s “transsexualism” and “gender identity disorder of children” with “gender incongruence of adolescence and adulthood” and “gender incongruence of childhood”, respectively. Gender incongruence has thus broadly been moved out of the “Mental and behavioural disorders” chapter and into the new “Conditions related to sexual health” chapter. This reflects evidence that trans-related and gender diverse identities are not conditions of mental ill health, and classifying them as such can cause enormous stigma.

Inclusion of gender incongruence in the ICD should ensure transgender people’s access to gender-affirming health care, as well as adequate health insurance coverage for such services. Recognition in the ICD also acknowledges the links between gender identity, sexual behaviour, exposure to violence and sexually transmitted
  • Odpowiedz
@Oak_ nie interesują mnie opinie międzynarodowych organizacji. Człowiek, który czuje, że ma płeć inną niż biologiczna jest chory. Sam piszesz o leczeniu, więc skończ udawać.
  • Odpowiedz
nie interesują mnie opinie międzynarodowych organizacji


@Bordomir: Generalnie jest to na poziomie przyznania się do bycia antynaukowym.

Człowiek, który czuje, że ma płeć inną niż biologiczna jest
  • Odpowiedz
@Oak_ xD co to ma wspólnego z antynaukowością? Czy fakt, że jakaś organizacja jest międzynarodowa, powoduje, że ma rację? Komunizm Ci wszedł za mocno.
  • Odpowiedz
@Bordomir: serio porównujesz bycie postacią historyczną do tożsamości płciowej?

Różnica jest taka że Napoleon był Cesarzem Francji, a jako kobieta lub mężczyzna utożsamia się conajmniej 50-50 osób na świecie (nie licząc osoby niebinarne albo intersex)

@Oak_ wysłał ci listę badań z którą się wypadałoby zaznajomić. Niechęć do zaznajomienia się z wynikami uczonych i psychologów jest objawem antyintelektualizmu. Chcesz być antyintelektualistą?

Jedyne co tutaj jest leczeniem to proces zmiany płci
  • Odpowiedz
nie interesują mnie opinie międzynarodowych organizacji. Człowiek, który czuje, że ma płeć inną niż biologiczna jest chory. Sam piszesz o leczeniu, więc skończ udawać.


@Bordomir: szur detected xD
  • Odpowiedz