Wpis z mikrobloga

Najbardziej wiarygodny post-processing

Pracując w symulacjach często słyszę coś w stylu… no dobrze, potrafisz stworzyć te wszystkie kolorowe animacje, ale jak to się ma do rzeczywistości? Czy symulacje są dokładne? Moja odpowiedź prawie zawsze jest dość wymijająca, bo dokładność symulacji zależy przede wszystkim od jakości danych, do których mam dostęp. Jednak ogólnie rzecz biorąc odpowiedź brzmi – tak! Mądrze stworzone modele numeryczne dają zadziwiająco dobre wyniki. Mimo, że stosujemy pewne uproszczenia, świadomie przymykamy oko na pewne rzeczy to i tak finalnie potrafimy odwzorować rzeczywistość. Czasem nawet zdarza się tak, że to rzeczywistość daje nam namiastkę tego co widzimy w symulacjach. Taka rzecz miała miejsce w tym wideo z helikoptera. Natura nie przestaje zadziwiać Dla porównania wrzuciłem wyniki z symulacji wykonanej w WAKE3D.

Niewątpliwą zaletą posiadania grupy na facebooku jest to, że zawsze dowiem się czegoś ciekawego. W kontekście tego konkretnego wpisu mogłem się dowiedzieć czegoś więcej na temat sposobu w jaki powstają takie wiry. Cytując Janka Muchowskiego – są to wiry końcówkowe/wierzchołkowe związane z powstawaniem siły nośnej na płacie o skończonym wydłużeniu, a przykładem takiego płata jest niewątpliwie łopata wirnika. Kiedy ciśnienie w wirze spadnie poniżej ciśnienia nasycenia pary wodnej w powietrzu możemy obserwować właśnie takie efektowne “wizualizacje” wirów.

Symulacje Przy Kawie ➤ mój blog o symulacjach MES i CFD
Grupa na Facebooku ➤ staram się pomóc tym, którzy szukają pomocy i zrzeszyć tych, którzy chcą pomóc
#bogdansymulant ➤ tag do śledzenia / czarnolistowania

#inzynieria | #mes | #cfd | #cad | #ciekawostki | #studbaza | #gruparatowaniapoziomu
Bogdan191 - Najbardziej wiarygodny post-processing

Pracując w symulacjach często s...

źródło: comment_1601365513HvBpmbu6w9VSRwK9qhDTlQ.gif

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz