Wpis z mikrobloga

recenzja Xiaomi Viomi SE
Nowy król ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poprawiony Viomi V2 Pro. No i tańszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz z Polski tylko 299.99$ (1190zł) i dojdzie w kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-----------------------------------------
➡️Śledź mój tag #sebeksspoleca i Moje recenzje  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
----------------------------------------

Xiaomi Viomi SE z Polski
⏩299.99$ (ok 1190zł)
▶️ Flash sale
Szybka dostawa z Polski lub Niemiec kurierem

➡️Viomi SE to najnowszy odkurzacz sprzątający, następca i upgrade popularnego V2 Pro. Xiaomi Viomi postanowiło troszkę poprawić dotychczasowego króla tego budżetu - V2 Pro i stworzyć odkurzacz o jeszcze lepszych parametrach. Udało się, a co najważniejsze – w niższej cenie. V2 Pro jest naprawdę świetny, miałem go około pół roku i nie ma wielu słabych punktów. Viomi SE przejął po nim wszystko co najlepsze, a dodatkowo uzyskał kilka ulepszeń. Viomi SE ma lepsze/nowsze algorytmy jazdy (V2.0), ma większą moc 2200Pa, poprawionego mopa (ze sztuczną inteligencją), jest nowa bateria (wydajniejsze ogniwa Samsunga), automatyczny system wyłączania wody przy powrocie do bazy.

Co tu dużo mówić - Viomi SE jest świetnym robotem, chyba najlepszym do ok 1500zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale po kolei...

⏩VIOMI submarka Xiaomi, która pewnie większość Was zna. Robią roboty, nawilżacze, popularne termosy, oczyszczacze do lodówki i wiele innych sprzętów AGD. Od wiosny posiadają też własny serwis w Niemczech. Sam miałem Viomi V2 Pro i Viomi V3. Viomi SE to taki model pośredni.

➡️Robot zamówiony z GearBest z niemieckiego magazynu (teraz jest też z Polski), przyszedł kurierem w kilka dni, do domu dostarczył ją kurier DHL. Paczkę odebrałem w nienaruszonym stanie.

➡️ Zawartość pudełka:
- robot
- pojemnik 2w1 na kurz i wodę
- przystawka do mopowania
- stacja do ładowania
- kabel z końcówką EU
- zapasowa zmiotka
- zapasowa ściereczka do mopa
- instrukcja (jest polski)

▶️Robot wygląda elegancko, jest cały biały - w końcu:) ze złotym elementem. Jest bardzo elegancki i nowoczesny, robi świetne wrażenie.

Średnica / wielkość / wysokość jest standardowa tak jak w innych robotach. Na górnym panelu mamy dwa przyciski (start i baza), które są podświetlane. Jest też wieżyczka że skanerem, wysokość poniżej 9,5cm (robot wjeżdża pod wszystkie moje komody i szafki). Wykonany jest z bardzo dobrych materiałów.
Pod spodem robota mamy oczywiście główną szczotkę obrotową i zmiotkę boczną, a także dość duże kółka napędzające.

▶️ W zestawie dostajemy pojemnik 2w1 na kurz i wodę. Robot może pracować w trzech trybach: samo odkurzanie, samo mopowanie lub jednoczesne odkurzanie i mopowanie. W pojemniku zamontowany jest filtr HEPA, który można myć. Pojemnik z wyglądu jest taki jak od V2 Pro i V3 (pojemniki od nich pasują do Viomi SE), ale jest to nowy model z lepszym obiegiem wody (nowa pompa).

▶️Stacja dokująca jest dość kompaktowa, kabel ładujący ma końcówkę EU, więc nie potrzebujemy przejściówki. W pudełku znajdziemy też zapasową zmiotkę i ścierkę do mopowania, plus ściereczkę do sterylizacji. Całość wieńczy przejrzysta instrukcja, też w języku polskim.

➡️Sprzątanie
Robot ma moc ssania 2200Pa i jest to duża moc. Dodatkowo, co niezwykle ważne, Viomi SE otrzymał algorytmy jazdy V2.0 ze sztuczną inteligencją (takie same jak w odkurzaczu z najwyższej półki Viomi V3) co zapewni szybsze o 30% i jeszcze bardziej efektywne poruszanie się (trasy), oraz odnajdywanie w przestrzeni. Sprząta w czterech trybach (silent, standard, medium, turbo), które łatwo możemy przestawiać w aplikacji. Sprząta rewelacyjnie. Moc w stosunku do V2 Pro zwiększyła się troszkę, a w połączeniu z nowymi algorytmami jazdy mamy świetne efekty przekłada się to na lepsze sprzątanie. Robot bardzo dobrze radzi sobie z panelami, kaflami i dywanami. Potrafi też wjechać na wysoki próg (do 2cm, czym też się wyróżnia na rynku), nie ma żadnych problemów z wjechaniem na dywany.

Dzięki skanowaniu laserowemu robi oczywiście mapę pomieszczeń i wg niej sprząta. Rewelacyjnie dobiera trasę, aby odkurzać jak najszybciej. Objeżdża też nogi krzeseł, stołu. Nie obija się o meble.To co bardzo ważne bardzo cicho sprząta. Na trybie Silent praktycznie nie słychać jak pracuje.

➡️Bateria
Ma pojemność 3200mAh (taka jak w V2 Pro/ STYJ02YM/ Mop Pro) ale zastosowano nowe wydajniejsze ogniwa Samsunga, które dają ok 20% więcej czasu pracy. Robot może spokojnie sprzątnąć ok 100m2, bez względu na tryb (w trybie mopowania na jodełkę zużywa więcej baterii niż w tradycyjnym). Robot oczywiście sam wraca po skończonej pracy do ładowania (robi tez to przy poziomie baterii poniżej 20%).

➡️ Najlepsze mopowanie wśród robotów
Viomi SE ma bardzo skuteczny sposób mopowania, przez producenta oznaczony jako „Y”, zwany powszechnie ”na jodełkę”. To znane też z V2 Pro/V3/ STYJ02YM/ Mop Pro charakterystyczne ruchy przód-tył-bok, bardzo skuteczne. W nowym modelu mopowanie dodatkowo ulepszone poprzez użycie sztucznej inteligencji (sam gołym okiem nie zauważyłem co dokładnie się zmieniło). Inne roboty przecierają, Viomi SE naprawdę myje. Robot ma również system elektronicznej kontroli poziomu ilości wody dostarczanej do szmatki. Można ustawić w aplikacji jeden z trzech poziomów: low, medium i high. Nigdy nie byłem wielkim fanem mopowania, ale mój pierwszy Viomi mnie do niego przekonał i teraz ie wyobrażam sobie nie korzystać z tej funkcji lub mieć robota , który tylko odkurza. W Viomi SE dodano dodatkowo przydatną funkcję - elektroniczną blokadę wypływu wody przy powrocie do bazy, więc woda nie będzie się lała jak będzie kierował się do stacji dokującej.

➡️Aplikacja i wygodne funkcje
Aby wydobyć z robota wszystko co najlepsze, należy go połączyć z Aplikacją Xiaomi Mi Home. W aplikacji mamy bardzo wygodne funkcje. Robot robi mapę całego mieszkania, ktorą zapamiętuje i dzieli na mapie pomieszczenia na osobne obszary. Można robota jednym klikiem skierować na zapamiętanej mapie do posprzątania konkretnego pokoju. Można też na mapie zaznaczyć pola, ktore robot ma omijać i nie wjedzie w nie. Są też oczywiście strefy sprzątania czy sprzątanie punktowe. Robot zapamiętuje aż 5 map. Są tez bardzo rozbudowane harmonogramy.

Sama aplikacja "Mi Home" jest przyjazna i wygodna. Bardzo intuicyjna. Połączenie z odkurzaczem też było bezproblemowe. Interfejs obsługi robota jest przyjemy i prosty

➡️➡️Plusy
▶️Cena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
▶️Świetne nowe algorytmy jazdy ze sztuczną inteligencją
▶️Świetny mop na jodełkę
▶️Duża siła ssania 2200Pa
▶️Wydajna bateria z nowymi ogniwami
▶️Elektroniczna kontrola ilości wody do mopa
▶️Elektroniczna blokada wypływu wody przy powrocie do bazy
▶️Cicha praca
▶️Nowy pojemnik 2w1
▶️Podział mapy na pokoje, strefy zakazane
▶️5 map i rozbudowane harmonogramy
▶️Powiadomienia na telefon
▶️Pokonywanie dużych progów do 2cm
▶️Wtyczka EU
▶️Działa w MiHome na Regionie China i EU
▶️Świetny design

➡️➡️Minusy
▶️nie ma sterowania głosowego jak komuś bardzo zależy na tej funkcji, dla mnie bezużyteczna
▶️brak osobnego pojemnika na kurz czy wodę (sam generalnie korzystam tylko z 2w1)

➡️ ➡️ ➡️ Podsumowanie
VIOMI SE jest wg mnie nowym królem w budżecie do 1500zł. Jest lepszy od V2 Pro (czy jego klonów STYJ02YM / Mop Pro). Zastosowano kilka modyfikacji i korzystnych ulepszeń. Sprząta bardzo dobrze i szybko. Jednocześnie jeździ bardzo cicho, co jest ważne przy małych dzieciach czy pozwala np. swobodnie oglądać TV. Bardzo skutecznie mopuje. Aplikacja daje wielką wygodę obsługi dzięki podziałowi na pokoje i kierowaniu robota do sprzątania konkretnego pomieszczenia. Mamy funkcjonalność wielu map. Nowa bateria jest wydajna. Jest naprawdę bardzo porządny.

Co zadziwiające, obecnie robot jest oferowany na Gearbest z Polski w niższej cenie, niż kiedykolwiek kosztował Viomi V2 Pro. Zdecydowanie warto rozważyć jego zakup, bo to świetny produkt w rewelacyjnej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Robot obecnie dostępny tylko z #gearbest, nie ma go na #aliexpress ani #banggood

#viomi #xiaomi #viomise #mirobot #viomiv3 #itemyzchin


#gearbest
sebekss - recenzja Xiaomi Viomi SE❗
Nowy król ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poprawiony Viomi V2 Pro. N...

źródło: comment_1601317315EZjDQ5EgG2GRWkIkwCPUsK.jpg

Pobierz
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebekss: Czy jak przełożę pojemniki z v2 pro to SE je rozpozna?

I skoro potrafi zatrzymać wodę przy powrocie to czy można ją na stałe trzymać w pojemniku czy jednak trzeba ją wyjmować jak nie jeździ?
@VIXEN0 dzisiaj rano dopiero wysłali, zamówione z polskiego magazynu 18 września, a wysyłka z Niemiec 6 października ( ͡° ʖ̯ ͡°) idzie DHL więc mam nadzieję, że do końca tygodnia będzie już u mnie. Support i tak mi przestał odpisywać, ostatnia wiadomość od nich 30 września.

Jak jeszcze nie zamawiałaś to bierz z Niemieckiego magazynu, powinno być dużo szybciej.
Mirki, ile maksymalnie m2 jest w stanie zrobić ten model w trybie mopowania na tym pojemniku 2w1 w maks. trybie? Czy 60m2 zmopuje? Czy nie ma szans?