Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matejss: nie obchodzi mnie wiek pakietów, jedyne co tam będzie to GeForce NOW i serwer poczty, czasami jakieś programowanie w PyCharm co ogarnę jakimś Flatpakiem

Fedory właśnie używam i jest nawet ok
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: No właśnie wzięłam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko chcę unikać dużych aktualizacji, a wiem że to mnie będzie czekać przy każdym wydaniu
@Avil: CentOS ma bardzo stare pakiety i przez to może coś nie działać.
Fedora po instalacji musisz pododawać repozytoria i zainstalować różne kodeki
openSUSE Leap po instalacji może się przydać dodanie niektórych repozytoriów
GeckoLinux to openSUSE, ale ma tam różne rzeczy pododawane https://geckolinux.github.io
@Avil: Rozdziel funkcje. Znaczy, jeżeli ma być/musi serwer poczty + inne usługi, a jednocześnie ma być/musi GeForce NOW + jakiekolwiek inne rzeczy to, imho to jest mega nieodpowiedzialne. Zjadana moc CPU zamiast na usługi idzie w jakieś softy do gier czy tam www. A jeżeli niewiele się dzieje, to tym bardziej nie ma sensu grzać pieca co ciągnie te 160W.
Moja propozycja to bezszelestny serwer gdzieś w szafie co ciągnie te
Pobierz
źródło: comment_1601462000sg0wSR4R8rF9H3cvzVAiec.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crazy_wolf: serwer poczty tylko tymczasowy jak na obecną chwilę, GFN zużywa max 10% CPU (sprawdzałam)
Nie ma sensu, ale obecnie nie stać mnie na nic lepszego, a to jest do celów edukacyjnych
Planuję zakup terminala na ARM pod serwery, ale pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I sprawdzę też CentOS w przyszłości
@Avil: ARM jest spoko ale dla mnie za mała wydajność (chociaż bawię się rpi jakimśtam z 4g ram). Lepiej taki terminal. A tani terminal to nie jest duży koszt, T620 około stówki, T610 za niecałe 80zł :) CentOS sprawdź, to nie wrócisz do innych Linuksów :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crazy_wolf: za mała wydajność? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wiesz, RPi to nie jedyne ARM, A13 Bionic od Apple na przykład mają ogromną moc porównywalną z x86 ( ͡° ͜ʖ ͡°)