Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 137
wiecie, mam takie ambitne plany nauczyć się szyć do tego poziomu żeby być w stanie uszyć sobie podstawowe ciuchy albo takie, których teraz już nie szyją, z takich materiałów żeby starczyło na kilka lat, a nie, że za rok szmatka

I powiem wam, że proste szycie jest cholernie trudne, zwłaszcza jak zabieram się za to z przerwami miesiąc albo rok xD
w związku z tym za każdym razem nie pamiętam obsługi maszyny i spędzam średnio godzinę na przypominaniu sobie jak to działa xD

Jako, że sobie nie ufam i nie chce marnować materiałów to właśnie szyję mock-up spódnicy z prześcieradła z lumpeksu trzymajcie za mnie kciuki miraski

#szycie #diy #olzigla #atencyjnyrozowypasek
voliereen - wiecie, mam takie ambitne plany nauczyć się szyć do tego poziomu żeby być...

źródło: comment_1601315348eidAbzmYZqlFBipyXMWWZF.jpg

Pobierz
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@voliereen: Powodzonka, trzymam kciuki! Też moją pierwszą spódnice szyłam najpierw na jakimś materiale z prześcieradła (zgarnięte że śmieciarki btw). (Póki co uszyłam sobie jeszcze świąteczną, a teraz zbieram się do powrotu do maszyny, bo miałam długą przerwę)
@voliereen: powodzenia, też się uczę. Polecam podręczniki do techników krawieckich - "modelowanie form odzieży damskiej", "techniki szycia odzieży". Choć nimi sobie jeszcze dodatkowo komplikujesz najprostsze szycie ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo uczą jak np samodzielnie zrobić wykroje podstawowych ubrań na podstawie swoich wymiarów
@voliereen: też bym strasznie chciała nauczyć się szyć bieliznę, ale na razie mi się to wydaje trudne xd ale ja w ogóle w szyciu jestem dziwnym typem, mam już za sobą kilka eleganckich sukienek, uczyć się zaczęłam od zrobienia sobie kiecki na studniówkę ale najprostszego podkoszulka się boje xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kundzio1500: a spadaj xD jak zostawał sam to przestawałam żeby coś słyszał :<

@Drzewo3: serio :o to mnie najbardziej przeraża w szyciu, oglądam jakieś szyciowe youtuberki i one są już doświadczone, a mówią, że to tamto trudne, wyszywanie zamków okropne i potem ja się się boje w ogóle zacząć :<
W Poznaniu jest szkoła szycia, 7cm chyba się nazywa, koleżanka skończyła tam roczny kurs konstrukcji i teraz szyje same cudeńka skrojone na siebie:) co do szycia, wszystko wymaga ćwiczenia i próbowania, samo nie przyjdzie:) ale jak już się uszyje pierwszą rzecz którą da się nosić to daje to wielką radochę i zapał do szycia dalej :)) jest sporo grup na fb z tanimi materiałami, jak coś jeszcze będziesz chciała żeby podpowiedzieć to
@voliereen: Ja się już drugi rok zbieram do nauki szycia na maszynie, w głowie mam tyle pomysłów, cześć nawet wcieliłam, ale niestety przy moim noszeniu się ręcznie robione szwy pękają, bo są za delikatne, a z maszyna mi nigdy nie było po drodze xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kumaci: ja chyba właśnie tam byłam, na placu bernardyńskim jak byli świeżo otwarci tylko kurs dla dzieci i młodzieży, ale z młodzieży nikt się nie zgłosił i byłam z 5-11 latkami i nie mieli jak mnie nauczyć :( a teraz mi się ciągle ich reklamy pokazują. Mogę ci zadawać pytania w stylu po co podszewka i jak ją przyszywać? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@tylko_bordo: ja od
@voliereen: Ja jestem póki co na etapie myślenia o kupieniu maszyny xD Zupełnie się na tym nie znam, na forach jedna opinia przeczy drugiej, a ja nie chce maszyny z górnej polki, bo z moim zacięciem i chęciami, to częściej niż kilka razy w roku jej nawet do prądu nie podłączę xD