Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy!

Kiedy niecałe dwa miesiące temu przyszliśmy do Was z prezentacją naszego rozwiązania do #trading


posypały się gromy i hejty (jak mawiał Łona "można było się tego spodziewać").

Oczywiście nie przejęliśmy się nimi, ponieważ wiedzieliśmy, że w niedługiej przyszłości, wraz z rozwojem naszej usługi pojawią się niepodważalne argumenty na obronę jej propozycji wartości. Wracamy zatem Wam je przedstawić, dedykując ten wpis najbardziej zaciekłym „sceptykom” naszego rozwiązania z poprzedniego wpisu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


Przez te minione dwa miesiące:
1. W pełni zautomatyzowaliśmy system sygnałów tak, że w tym momencie sam zamyka i otwiera pozycje (zatem TradeForImpact można obecnie nazwać w pełni automatycznym trading botem)
2. Zrobiliśmy zwrot zbliżający, ograniczając się tylko do rynku kryptowalut (a konkretnie giełdy #binance - Algorytm funkcjonuje obecnie, jako autonomiczny system do otwierania i zamykania transakcji na Binance dla rynku Spot; bez lewarów oraz bez stoplossów; całość obsługiwana jest przez API)
3. Pozyskaliśmy najlepszych inwestorów z możliwych (KLIENCI!)
4. Rozdzieliliśmy naszą usługę na High Frequency Trading (w oparciu o interwały 15m) i Low Frequency Trading (w oparciu o interwały 1h i 4h)
5. Weszliśmy w partnerstwo z #zignaly, tak, aby nie musząc budować od podstaw całego UI, dać klientom możliwość przejrzystego i wygodnego korzystania z naszej Usługi
6. Przygotowaliśmy animowane Explanatory Video naszej Usługi
7. A do tego zarobiliśmy sporo kasy dla naszych subskrybentów ; )

Do momentu automatyzacji, cała usługa opierała się na wysyłanych mailowo sygnałach, które klient musiał „odpalić” sam. Dlatego też osiągane przez nich wyniki nie mogły w pełni oddawać realnych zysków generowanych z wykorzystaniem naszej Usługi (użytkownicy mieli różne ustawienia, liczył się też czas reakcji na otrzymany sygnał, niektórzy używali lewarów, niektórzy wykorzystywali Take Profity czy Stop Lossy, niektórzy po kilku przegranych sygnałach z rzędu, po prostu „pękali” i nie otwierali kolejnej pozycji).


Teraz wszelkie interpretacje odsunięte są na bok – trading z wykorzystaniem naszego Algorytmu odbywa się w pełni automatycznie. Zatem każdy użytkownik osiąga identyczne wyniki procentowe (oczywiście w liczbach bezwzględnych zysk zależy od zainwestowanego kapitału).

ZANIM ZACZNIESZ CZYTAĆ DALEJ:

Dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych jeszcze jedna BARDZO WAŻNA INFORMACJA, której musicie być świadomi. Dobrzy traderzy mogą tracić na ponad 50% swoich transakcji, i wciąż osiągać zyski. Zwykle dzieje się tak, z uwagi na wiele małych przegranych i trochę solidnych zysków. Nasz Algorytm to właśnie taki dobry trader. Ta informacja ma na celu odfiltrowanie osób, których nastawienie nie pozwala na komfortowe przyglądanie się takiej właśnie strukturze osiągania profitu. Jeżeli nie jesteś mentalnie przygotowany na powiedzmy 10 strat z rzędu, Algorytm TradeForImpact nie jest dla Ciebie.

Świetnie widać to na przykładzie subskrypcji High Frequency Trading (sygnały dla interwału 15m) dla VeChaina. Od początku Lutego do początku Września Algorytm wykonał 72 transakcjE, z czego wygranych było ledwie 31 z nich (36 było przegranych, a 5 neutralnych - oznacza to, że cena sprzedaży była wyższa niż cena zakupu, aczkolwiek dodając Fee transakcyjne, otrzymywaliśmy negative outcome), a i tak zysk wyniósł ponad 275%, bez wykorzystania jakiegokolwiek lewara. To daje trochę ponad 39% średniego miesięcznego zwrotu.


Ale nie musicie nam wierzyć – teraz możecie sprawdzić sami.
Na ten moment udostępniamy subskrypcje dla 7 par walutowych (Bitcoin, Ethereum, Monero, ChainLink, Cardano, VeChain oraz Binance Coin; wszystkie do dolara / USDT), na dwóch typach interwałów – High Frequency i Low Frequency Trading. Wszystko odbywa się za pośrednictwem API Binance z wykorzystaniem Zignaly, jako User Interface.
Wyniki wszystkich transakcji zawartych przez nasz Algorytm do Września znajdują się na naszej stronie internetowej www.tradeforimpact.com w sekcji Results
Reszta jest już zautomatyzowana i dostępna dla każdego Subskrybenta poprzez Zignaly

PS: Od teraz będziemy publikować ikonografiki przedstawiające wyniki także na Wykopie, żeby było w pełni transparentnie.

Inb4 - "Po co sprzedajecie subskrypcję, skoro algorytm tak świetnie działa?"
To pytanie się pojawia nagminnie, ale odpowiedź jest prosta - dodatkowy dochód pasywny. Przekształcenie naszej strategii najpierw na język programistyczny (początkowo C#, potem trzeba było go przepisać raz jeszcze na Pine Script, aby móc otrzymywać sygnały wizualne na TradingView) kosztowało nas masę czasu (łącznie jakieś 3 lata samej pracy, nie licząc wcześniej rozpoczętego i jednoczesnego poszerzania umiejętności tradingowych) i KUPĘ KASY. Kiedyś na samym błędzie w kodowaniu timestampa przy integracji przez API straciliśmy prawie 2 BTC.
Dlatego na ten moment wolelibyśmy już nie drenować swojego kapitału na cele rozwojowe i marketingowe, tylko zwiększać go i reinwestować celem powiększenia zasobów dostępnych dla Algorytmu w naszych giełdowych portfelach.

Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu - tak potencjalnie zainteresowanych, jak i hejterów. Let the Flames Begin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #kryptowaluty #binance #tradingbot #algotrading #bitcoin #ethereum #monero #binancecoin #chainlink #cardano #vechain #btc #xbt #eth #xmr #bnb #link #ada #vet #zignal #tradeforimpact #bot #api #tradingview #algorytmy
lukaszewski - Czołem Mirasy!

Kiedy niecałe dwa miesiące temu przyszliśmy do Was z ...
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bordomir: Drogi Mirku, scalping nie jest moją metodą tradowania / inwestowania już od dawna, aczkolwiek są ludzie, dla których potrafi być w dłuższej perspektywie skuteczny. Są jednak strategie, które pozwalają przekłuć dużo niższy % Winrate na dużo wyższy zysk niż w przypadku High Winrate Percentage scaplingu. I na takiej właśnie strategii, podpartej naszym wieloletnim doświadczeniem tradingowym, opiera się nasz Algorytm.
Obchodzić to może sporą część użytkowników tagu #kryptowaluty
  • Odpowiedz
@RGB_XYZ: Mamy 7 różnych instrumentów w relacji do dolara (USDT) na dwóch typach interwałów - więc oprócz samego uśrednionego zysku, dochodzi jeszcze współczynnik inflacyjny i różnica kursów walutowych - dlatego m.in. nie liczyliśmy Sharpe'a.
Ale jeśli podasz nam jaki instrument chciałbyś abyśmy podstawili jako Risk-free security, to możemy go dla Ciebie policzyć (oczywiście dla wybranej przez Ciebie pary walutowej wraz z interwałem, np. BTC 15m). Dodatkowo gdybyś chciał pobawić się
  • Odpowiedz
@taksanski_widelec: Odpowiedź znajduje się we wpisie pod PS. Ale to pytanie pojawia się zawsze ;)
Do pewnego poziomu (nie ilości subskrybentów, a kapitału, który posiadają) nic nie tracimy. Jak zaczną się dziać kolokwialnie mówiąc "jaja", bo sygnały zaczną generować solidny ruch ceny, to odetniemy możliwość subskrybowania nowym klientom. Po prostu.

Życie kosztuje, po co uszczuplać nasz własny kapitał inwestycyjny, kiedy może sobie spokojnie pracować, a koszty prowadzenia działalności finansują się
  • Odpowiedz
@taksanski_widelec: Jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Kredyty już mamy, cała nasza kilkuletnia praca rozwojowa była finansowana długiem własnym - dlatego wolelibyśmy się ich raczej wyzbywać ;)
Ja osobiście wszystkie swoje oszczędności, poza niewielką ilością na tak zwaną "czarną godzinę" przeznaczyłem do wykorzystania przez algorytm.
Mimo wszelkich zysków (nie tylko finansowych) jakie dał mi trading, jest to bardzo wymagające psychicznie i czasochłonne zajęcie. Poza tym nawet posiadając genialną strategię, nigdy nie będziesz w stanie całkowicie uwolnić się od ludzkich ułomności, które wpływają na Twoje wyniki. Zmęczenie, stres, brak czasu, NIEOBIEKTYWNA ocena sytuacji, wątpliwości w kwestii podejmowania decyzji, czasem zwyczajna niechęć do gapienia się w świeczki - kto spędził na rynku swoje, będzie wiedział o czym mówię.

Zanim jeszcze udało nam się wszystko zautomatyzować, działałem dwutorowo - otwierałem pozycje generowane przez algorytm, a także jednocześnie lewarowane pozycje, oparte o tę samą strategię - z tym, że zamykałem je "ręcznie". Nie potrzeba mi było pełnych trzech miesięcy, żeby zobaczyć, że nie mam na pokonanie go w dłuższym terminie większych szans. Co z tego, że z tej samej pozycji mogłem wyciągnąć 4-5x więcej, wykorzystując lewar, kiedy oznaczało to pełne zaangażowanie w rynek, przez często długi czas (nawet jak nie jesteś przed platformą, to bywa, że pozycja cały czas "siedzi" z tyłu głowy). Jesteśmy ludźmi, nie robotami. Trzeba jeść, trzeba spać, trzeba myć, trzeba żyć. AI nie ma takich problemów. Operuje 24h na dobę, działa ZAWSZE obiektywnie, w oparciu o te same czynniki. Nawet jeśli byłbyś najlepszym traderem na świecie, nigdy nie będziesz miał tej powtarzalności,
  • Odpowiedz
@lukaszewski: dla mnie to dalej jest bełkot, jeżeli chcecie być transparentni, czemu nie udostępnicie klucza API na binance z restrykcjami zaznaczonymi tylko z 'CAN READ' aby każdy sam mógł sobie zweryfikować waszą skuteczność zamiast wierzyć jakimś waszym danym z waszej strony?
  • Odpowiedz
@lukaszewski: nawet jeżeli już są na tym koncie jakieś inne dane które nie chcecie żeby wyciekły, to stwórzcie konto pokazowe i do niego udostępnijcie API tylko z możliwością czytania danych, nie wiem, np raz w tygodniu w niedziele żeby każdy mógł zweryfikować wasze trejdy
  • Odpowiedz
@taksanski_widelec: To jest całkowicie do zrobienia, tylko, że konta musiałyby być wtedy dwa - jedno do Low Frequency Trading, drugie do High Frequency - tak, żeby było wiadomo, czy sygnał dla tej samej pary walutowej pochodził z subskrypcji dla niskich czy wysokich interwałów. Oczywiście musiało by być to dostępne - tak jak mówisz - raz na jakiś czas, abyśmy nie rozdawali sygnałów za darmo.

W gruncie rzeczy to świetny pomysł,
  • Odpowiedz
@lukaszewski: no dobra, z grubsza policzyłem Sharpa korygowanego o koszty i risk free rate=0 dla pary BTC/USDT w której zrobiliście 43 trejdy. Z prawdopodobieństwem ~75% uzyskacie wynik lepszy niż 0,32, mediana 0,44. Dobrze zrobione momentum.
@taksanski_widelec: Stały dopływ gotówy w postaci opłaty za zarządzanie jest bardzo cenny jak prowadzisz fundusz niewiadomej stopy zwrotu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@taksanski_widelec: Zlicza zyski, czyli dostajesz informację po zamknięciu pozycji, o cenie jej otwarcia i zamknięcia, a nie dwie informacje, przy otwarciu i zamknięciu. Żebyśmy nie podkopywali modelu biznesowego.
Plus wgląd raz w tygodniu w API, pasuje?
  • Odpowiedz
@lukaszewski: no mi chodzi tylko o API Binance, sygnały od was mnie nie interesują, to będzie prosta aplikacja webowa/desktopa udostępniona na zasadach open source, będzie to działać tak, że podajecie raz w tygodniu klucz na swojej stronie/wykopie i każdy może sobie wpisać klucz i program pobierze wszystkie ordersy od początku i zliczy wasze zyski, w sumie to wy powinniście zapewnić taki prosty programik z kodem źródłowym żeby móc taką weryfikacje
  • Odpowiedz
@taksanski_widelec: Pewnie za darmową subskrypcję, co?( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy gotowe webhooki dla TradingView, więc myślę, że nasz team także dałby sobie radę, ale jutro przedstawię pomysł na meetingu. Ewentualnie możesz napisać czego byś chciał na PM celem negocjacji ;)
  • Odpowiedz