Wpis z mikrobloga

To są wszystko autentyczne sytuacje. Zmienione są imiona. Specjalnie dla mądrych inaczej, którzy uważają, że osoby homoseksualne "wymyślają sobie" problemy, które są "emocjonalne" i "błache".
@Granat556 @levisik i inni mądrzy z tego znaleziska: https://www.wykop.pl/link/5716405/comment/82281613/

Alicja i Maria mieszkają w Londynie, są małżeństwem, mają dzieci (dwoje w zbliżonym wieku, zapłodnienie z banku nasienia). Wszystko fajnie się układa, ale boją się przyjechać do Polski, bo polskie prawo nie uznaje tego, że są rodziną, co może mieć fatalne skutki w przypadku śmierci lub choroby którejś z nich. "Wymyśliły" sobie problem?

Halina i Justyna mieszkają w Polsce. Są parą i od lat wychowują razem czwórkę dzieci Justyny. Justyna ma trudną do zaleczenia depresję. Jest obecnie w szpitalu psychiatrycznym, dzieci zostały oddane rodzinom zastępczym, bo Halina jest wedle prawa dla nich osobą obcą. Z częścią nie ma kontaktu. Jak wam się zdaje, co przeżywają dzieci, Halina, i jak to wpływa na stan Justyny? Jest to "wymyślony" problem?

Michał jest opiekunem prawnym swojej dużo młodszej siostry, Joasi (rodzice nie żyją). Od lat żyje w stabilnym związku z Rafałem. Joasia ma problemy zdrowotne - nic bardzo poważnego, ale wymaga czasem zabiegów lekarskich. Michał musiał rzucić dobrą pracę, wymagającej częstych wyjazdów, bo Rafał w razie konieczności nie ma prawa udzielić zgody na zabieg Joasi (mimo że się nią od lat opiekuje razem z Michałem). Jest to "wymyślony" problem?

Artur jest naukowcem. Ma ofertę stanowiska na liczącej się uczelni w USA. Niestety, jego wieloletni partner Marcin może tam co najwyżej wjechać na krótkoterminową wizę turystyczną, bo państwo polskie nie chce im wystawić dokumentu potwierdzającego, że są małżeństwem. Jest to "wymyślony" problem?

#lgbt #bekazprawakow
  • 6
@Andreth Napisałem tam, że homoseksualizm występuje w przyrodzie i wśród ludzi od zawsze, dlatego nie uważam go za problem. Napisałem tam też, że geje są w zasadzie dzisiaj wszędzie akceptowani w Polsce.

W starożytnej Grecji było mnóstwo homoseksualistów, w imperium rzymskim, Szekspir był homoseksualistą, Roman Dmowski też.

Akceptowani nie są transseksualiści i ,,interseksualiści" i wg mnie to bardzo dobrze. Wszystko poza homoseksualizmem powinniśmy upatrywać w kategorii zaburzenia psychicznego które powinno się leczyć
Dalej uważam to za wyimaginowane problemy.

Co wiecej - dziecko wychowywane przez pare homoseksualna w Holandii czy innym kraju, gdzie takie sytuacje sa na porzadku dziennym jakos to pewnie zniesie. Jednak w Polsce takie dziecko nie mialoby latwo, wiec po co jemu tak utrudniac powrotem do Polski ?

Co do Haliny i jej partnerki - jest to jakis problem, ale mysle, ze da sie to rozwiazac bez wytycznych z gory.

Co do