Wpis z mikrobloga

ta i5 4590


@Koshnei: mam ten procesor, i taka granica to jest powiedzmy 1070 gdzie rzeczywiście może ją zacząć procek ograniczać. RXa 580 też ogarnie, 590 to pojedyncze procenty różnicy. Teraz siedzę na GTXsie 970 po OC, więc realnie taka 580/590 będzie naście procent wydajniejsza. Bottleneck występuje tylko w typowo procesorowych miejscach pokroju Novigradu we Wieśku ale w tej grze nawet mocniejsze procki potrafią się krztusić, z kolei w takim GTA 5 procek się po prostu nudzi, podobnie w Doomie dużo luzu. Wszystkie gry wykręcone na ile się da przy w miarę stabilnym 60FPS. Ja bym śmiało zmieniał kartę, szczególnie że na 960 przede wszystkim ilość RAMu Cię ogranicza. Na pewno nie będziesz mieć tak, że przez większość czasu gry procek Cię będzie blokować. Większość gier dalej zadowala się 4 mocnymi rdzeniami, a przynajmniej do kart pokroju 1060/RX 580 gdzie i tak nie poszalejesz w nowych tytułach moim zdaniem będzie na styk. Te procki rdzenie mają dosyć mocne jak boostują.

@Patus_Michal_Pol: ehh podobnie u mnie, i5-4590, 32GB RAM, 512 GB SSD, 2 TB HDD i właśnie GTX 1050Ti. Wszystko to w malutkiej obudowie, Dell Optiplex 9020 SFF.

Wiesiek chodzi, Farming Simulator chodzi.. ogólnie będę sie upgrejdował do GTX
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Patus_Michal_Pol: mam to samo xD i5-2500K, 8GB RAM DDR3 I 1050ti. Nie opłaca się ładować kasy w kompa, prościej byłoby kupić nowy, bo blokuje mnie procek i mobo
  • Odpowiedz
@Futsalista_cisowianka: ło panie, to ja w 1440p na mocniejszym gtx 1070 z i5-4670k na 4.2GHz i wymaksowanym dosłownie wszystkim grałem bez problemu i czułem że było ponad 60fps i bardzo rzadko dropy ponizej xD Aż taka różnica?
  • Odpowiedz
@oreze: Jest spora różnica, patrzyłem ostatnio na porównanie to gtx 1070 około 50% klatek więcej od rxa kręci. Nawet przez chwilę miałem ochotę sprzedać tego rx580 (pewnie z 550-600zł bym odzyskał), dołożyć 300-400zł i kupić 1070Ti, ale generalnie to póki co nie widzę takiej potrzeby, bo reszta gier lata w wysokich w 60fps. Może jak nowe konsole wyjdą i zaczną robić bardziej wymagające sprzętowo gry to w przyszłym roku wymienię
  • Odpowiedz