Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cześć. Od pewnego czasu zauważyłem że w moim #renault występować zaczęło dziwne drganie silnika na postoju. Jak otworzy się maskę to po prostu silnik cały drga, tak mega szybko. Czuć to też na siedzeniach, kierownicy itp. Co ciekawe jak włączę klimę i obroty się minimalnie podniosą to drgania ustępują. Przy jeździe też nie są w ogóle odczuwalne. Na postoju jest zakładam około 625 rpm. Wystarczy że musnę gaz i trzymam obroty minimalnie pod 750 rpm i nic nie drga... O co może chodzić? Jakby ktoś potrzebował dodatkowych info do diagnozy to proszę pytać. Renault Clio III Grandtour z 2009 roku. #motomirko #motoryzacja
  • 32
  • Odpowiedz
@roymoss: kolo zamachowe dobrze prawdopodobnie sprzeglo alternatora tez do wymiany jest. To idzie w parze, tam sa gumy, ktore parcieje/wyrabiaja sie. Jezeli jedno rezanonsuje to drugie przy okazji pierwszego sie psuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roymoss: Tak jak ktos juz wyzej napisal, wezyki. Czesto albo parcieja ze starosci, albo sie przecieraja. Mi ostatnio jakis zwierz przegryzl i mialem bardzo podobne objawy
  • Odpowiedz
@Jontek6: @Dompel: Byłem u mechanika, przejrzał wszystko od A-Z, mechanicznie wg niego samochód sprawny i jedyne co wg niego można by było zrobić, ale jako obejście problemu (pytanie czy jest problem?) to wyjęcie sterownika silnika, zawiezienie na chip tunning, podbicie obrotów i wsadzenie z powrotem. Przyszedłem do domu i zacząłem grzebać co nieco po necie i natrafiłem na taki wątek z mojego ulubionego forum - o dziwo jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roymoss: @Dompel: Ja mam takie objawy od poczatku jak kupiłem łupę (był rok 2015, clio 3 1.2 z 2010 36 tys przebiegu), jak robiłem rozrząd to mechanik też nic nie znalazł, szukałem, grzebałem i w koncu to zlałem. Obecnie przebieg 100 tys, jak było tak jest, auto bezawaryjne, a jak się włączy klimę to jest malina. Francuskie geniusze przesadziły z tymi obrotami na biegu jałowym i coś wpada
  • Odpowiedz