Wpis z mikrobloga

Już nie wiem co robić. W czerwcu postanowiłem zrzucić trochę balastu i szło całkiem nieźle. Do czasu.... No to tak po kolei:

1. Odżywianie
-odstawiłem fastfoody i przekąski (chipsy/paluszki itp.)
-mało słodzę i solę;
-zmieniłem nawyki żywieniowe: więcej warzyw/owoców/mniej tłustego żarcia i mocno przetworzonego. Standardowy dzień wyglądał mniej więcej tak:
1. Śniadanie: oaty + jogurt naturalny i łyżeczka dżemu
2. Jabłko lub banan;
3. Ryż/kasza + kurczak/ryba + surówka
4. Podwieczorek: sok 100% (ten z datą przydatności za 2 dni - marvit itp)
5. Kolacja: 2-3 kromki chleba żytniego z wędliną/warzywem/białym serem
-odstawiłem alkohol
-wypijam 3-4 litrów dziennie wody
2. Sport
- Basen 3-4x w tygodniu po 2 km (kraul, szybkie tempo ~36-37 minut)
- Rower 2-3x w tygodniu po 40-50 km (średnia 29-31 km/h, puls ~160)
Generalnie codziennie jakiś ruch, czasem odpuszczałem sobie 1 dzień w tygodniu i nic nie robiłem
3. Waga/Wzrost:
-Na początku ważyłem 97 kg, obecnie 84 naczczo, wieczorem 85-85,5 (ważę się codziennie), mierzę tylko 172cm (umiem fikołki), 33 lvl.

No i tak w sumie od końca sierpnia waga stoi i ani drgnie. Kondycyjnie/wytrzymałościowo jest zajebiście. Chyba ostatnio tak dobrze czułem się w gimbazie 18 lat temu.

Czas wybrać się do dietetyka? Bądź dalej trzymać się rygoru i czekać na rozwój sytuacji?

#dieta #sport #odchudzanie
  • 10
@ska87: no to kaloryka jak 5x kg kobiety; może już tak dojeżdżasz organizm, że zwiększa się retencja wodna mimo, że spalanie tkanki tłuszczowej nadal trwa; choć i pewne jakieś małe negatywne adaptacje takich kalorii nastąpiły; choć w diecie też widzę białka tyle co kot napłakał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: wzbogace diete o dodatkowe bialko. Generalnie jedzac 2k kcal dziennie nie czuje juz ssania. Psychicznie tez jest dobrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@helga-von-klusken: 2k kcal lacznie to duzo? 1/3 z tego spalam na basenie lub rowerze. Bez wegli w trakcie wysilku fizycznego mnie odcina. Probowalem juz w ten sposob i wedlug mnie nie tedy droga