Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #nieruchomosci #budownictwo
Ktoś mi poda informacje ile bloki które były budowane hurtowo w czasach PRL mogą "stać" i nadawać się do użytku?
Mieszkania w moim mieście przykładowo z bloków czteropiętrowych które powstały około 1970, minimum dwa pokoje startują w okolicach 220 tysięcy, czyli budynek ma 50 lat, zakładając kredyt na 30 to razem jest 80.
  • 11
@Simple-Man: @Padoks
zwłaszcza, ze w wiekszości przypadków wspólnoty ogarniają wymianę pionów.
Jak robi się kapitalny remont to zwykle też wymienia się całą instalację.

w rezultacie dostajesz fajne mieszkanie w zazwyczaj dobrej lokalizacji.
Jedyną wadą bloków budowanych w latach 70-tych sa ... mikroskopijne parkingi :)
@Padoks: ale piszesz o blokach z cegły czy z wielkiej płyty? Te z cegły będą stały sto lat albo dłużej, te z wielkiej płyty to wielka niewiadoma - były planowane na 30 lat, stoją już prawie 40. Nic się z nimi nie dzieje, były robione badania ale żadnych sensownych wniosków na kilkadziesiąt lat naprzód nie ma ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@augusto-mises: kolega z branży. Jak widzę standard wielu deweloperów dzisiaj to czasami zastanawiam się - śmiać się czy płakać. W większości to deweloperzy spod znaku kuziutek i spółka. Ale też masz tych największych, notowanych na giełdzie kilku fikołków.
@hitherto: warto popatrzeć na archiwalne zdjęcia z Sarajewa czy Afganistanu. Wiele z tych budynków wytrzymało ostrzał artyleryjski mniejszego kalibru. Myślę, że można być o nie spokojnym.
@Sabarolus: no jest to jakiś wskaźnik, ale wojna w Bośni była 25 lat temu, no i nie do końca ostrzał artyleryjski reprezentuje zużycie w czasie.

W nowej Maździe też schowasz się przed kulami, ale rdza ją zeżre za 15 lat niezależnie od tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niemniej zgadzam się że one jeszcze postoją długo, pasta o wieszaniu obrazka dobrze ilustruje solidność tego budownictwa.