Wpis z mikrobloga

#wojsko #wojskopolskie
Siema. Siedze w korpo, płacą dobrze, ale nuda jak cholera. Od zawsze mnie do mundurówki ciągnęło. Kolega niedawno poszedł w kamasze, jest w piechocie górskiej i bardzo sobie chwali. Ma ktoś podobne doświadczenia? Po głowie mi chodzi 6 powietrznodesantowa. Mam wykształcenie wyższe, bardzo dobry angielski i jeszcze jeden język obcy. Zaczynam myśleć o tym co raz intensywniej bo 25lat here, a siedzenie przed kompem z samymi babami wkoło trochę mnie męczy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
@losowynick13 przecież z wyższym może startować na oficera.

@krzychkrzych nie słuchaj idiotów, którzy mają newsy sprzed 30 lat od wujka Heńka, który był w zecie w 1995.

Z pełnym wyższym możesz startować na stopień oficerski. Od razu bym celował wysoko, żeby nie marnować czasu. Jakieś placówki dyplomatyczne (attaché czy coś). Desant to bym sobie darował, zbyt łatwo zostać inwalidą. Info z pierwszej ręki.
@krzychkrzych postępowanie rekrutacyjne wygląda tak, że wszystko jest punktowane. Mniej lub bardziej, ale wciąż punktowane
Ułatwiają, i w sumie są podstawą, która jest wymagana. Tylko chodzi mi o to, że miejsc jest na tyle mało, że jeśli Twoje jedyne nocne storny, to rzeczona magisterka, język obcy i WF zdany na piątkę, to jest spora szansa, że na Twoje miejsce będzie kilka osób mających to + jakieś dodatkowe skille. Instruktor sportów walki, wspinaczki
@krzychkrzych Tak, dokładnie tak. Jeszcze niegłupią opcją jest roczny kurs podoficerski, na który wymagają wykształcenia technicznego. Żeby iść na szeregowego, albo trzeba być młodym, albo mieć konkretny plan, albo stalowe nerwy i dużo cierpliwości, albo nie mieć za dużych oczekiwań względem kariery. A najlepiej wszytko razem, także nie polecam.
@krzychkrzych Mocno się zastanów, celujesz w powietrznodesantowe, gdzie jest mocny #!$%@? zwłaszcza jako szeregowy, na samej piechocie w zmechu jest ciężko + szykują się teraz przez 3 lata Siły Odpowiedzi Nato (SON), praktycznie większość czasu poza domem. Język uznawany jedynie w wojsku to według standardu NATO STANAG, który ma różne poziomy. Uważam, że teraz najbliższe 2-3 lata to najgorszy moment, żeby iść na szeregowego. Pójdziesz na studium oficerskie na rok, wrzucą Cię