Wpis z mikrobloga

@splitt 150mln USD funduszu na bank nie mają. Z pewnością braknie. Zerknij co tam wymyślił @cyberpunkbtc niżej wklejam. Osobiście mam inne zdanie tak jak napisałem na PW, ja myślę że ten statek tonie i nie ma odwrotu. W komentarzu dam linka do sporej analizy włamu z dzisiaj...

...Będą chcieli wyemitować token o wartości aktywów w momencie kradzieży w usd. Tzn, jeżeli stracili 150mln$ to wyemitują 150mln swoich USD. Tzn to będą tokenty tylko na giełdzie, nie prawdziwe.
Zobowiążą się do tego że będą je odkupować po 1 USD za hajs zarobiony z fee..

Takie giełdy nie mogą robić exit scamów. Ludzie #!$%@?. To duże jebolne firmy, zarejestrowane. Nie mogą sobie wziąć wszystkiego i z tym uciec. #!$%@?, jak wy to widzicie? Exit scamy to robiły MALUTKIE giełdy i to dawno temu!!!

Tzn że token erc-20 jest cały w jednym kontrakcie i może być kontrolowany przez emitenta!!!
Tak #!$%@?. Niespodzianka! Tak można....
USDT i USDC są kontrolowane i mogą być blokowane. JUż tak robiono. Jeżeli jakaś firma emituje token, odpowiednik USD, musi mieć możliwość kontrolowania go, lub zebrania z rynku!!!

USDC:

https://support.usdc.circle.com/hc/en-us/articles/360016060352-Can-a-customer-send-USDC-tokens-to-any-address-Can-addresses-be-blacklisted-

https://coingeek.com/usdc-blacklists-an-address-for-the-first-time/

USDT:

https://www.theblockcrypto.com/linked/70981/tether-blacklist-addresses-ethereum-usdt

Teraz niespodzianka! WBTC shitcoin scentralizowany token, który emituje BitGo i ma całkowitą kontrolę nad prawdziwymi BTC też ma możliwość blokowania tych WBTC :D

Takie to De-Fi :) Zablokowane BTC w De-Fi... To tak samo jak masz na giełdzie BTC i powiesz że są zablokowane w De-Fi bo możesz tam kontraktami #!$%@?ć bez opłat jeszcze tymi BTC :D

No ale nie że Exit scam. Exit scam to malutkie giełdy mogły robić i to dawno temu. Jak zasymulowały włam czy coś i sobie to ukradły. Jak ludzie sobie to #!$%@? wyobrażają? Normalna zarejestrowana firma z rachunkami bankowymi z depozytami wielomilionowymi, została cos tam okradziona a oni sobie wezmą pierdyliard tokenów i sobie je po prostu wyślą sami sobie i powiedzą że to hakerzy a oni nic nie wiedzą. Syndyk sprzeda ich biurka i mopy do mycia podłóg i ogłoszą bankructwo. Wyślą sobie te setki mln a nawet miliardy na binance, później na coinbase sprzedadzą za usd wypłacą sobie na konta bankowe i kupią bentleye, bugatti tony koksu i plejadę #!$%@?... :DDDDD

JEŻELI BYM SIĘ NIE BAŁ TO BYM OD DAWNA TRZYMAŁ NAWET NIE W CELU TRADOWANIA, ALE POŻYCZANIA BTC NA SWAPY. PASYWNY DOCHÓD 3% ROCZNIE PEWNY!!!

Wart ryzyka straty bo trzymam na giełdzie? No #!$%@? nie...
A jak ktoś trzyma większy hajs bo #!$%@? sobie traduje jak #!$%@? to jego problem. Co #!$%@?? Musi #!$%@?ć dzień w dzień? Day trading
to na mniejszych kwotach. Większymi żadnych dźwigni. Po prostu handel długoterminowy. To #!$%@? po zakupie nie moze wypłacić na portfel? #!$%@? dlaczego? Bo troche fee zapłaci? Bo jak zachce trade zrobić to się spóźni zanim 3 potwierdzenia zrobi btc? #!$%@? ludzie...

Eeee chyba wiem po co tam trzymał tyle... Pewnie "zarabiał" na stakowaniu tych shitów :D
Bierzesz takiego trona, wrzucasz na gówno giełdę i ona stakuje i masz np. 7% zysków rocznie. To jest #!$%@? i idioci tam robią depozyty. Później się cieszą że jakiś shit im zrobił 7 a nawet 10% w rok. Patrz, bez ryzyka! Dostałem 10% więcej shitów!!! ZAROBIŁEM!

(#!$%@? że w tym czasie wartość shita spadła o 40%, on ma więcej coinów - zarobił)

#!$%@? mnie że tak duża giełda nie ma zabezpieczeń...
Cold wallety wiadomo, odizolowane. Na hot walletach musi coś być i musi być automat...
No, ale #!$%@? to podstawa obecnie że się nie pozwala na zbyt duże kwoty jednocześnie, lub w jakimś odstępie czasu wypłacać, bokada wypłat wtedy z automatu. Nie mam pojęcia jak #!$%@? można wypłącić w chwilę tokeny na 150mln.

To #!$%@? jak jakiś grubas raz na jakiś czas wypłaca jakieś 10mln, to #!$%@? przecież mają ludzi którzy muszą siedzieć przy takiej giełdzie 24h. To taka wypłata powinna isć z automatu do ręcznej weryfikacji. Jakie to opóźnienie mu zrobi z wypłatą? 3-5 minut? A tu 15 x takie 10mln :D

To jak był hack Bonance t owłaśnie oni mieli pełno tego typu zabezpieczeń. I właśnie 4000 BTC rozbite na kilka tx wysłane w ciagu kilku minut to był max na jaki pozwolił system i sam CZ twierdził że to było zbyt dobrze pod limity zabezpieczeń zrobione, że ktoś musiał mieć jakieś info o tym jak funkcjonują...

Jak ja z #!$%@? PKO (tam mam rachunki firmowe, bardzo wygodne) robiłem większe przelewy, to miałem z automatu wstrzymywane i nagle dzwonił mi telefon i potwierdzali na wszelki wypadek czy faktycznie robię tą wypłatę... #!$%@? bank, gdzie to elixir który mozna jeszcze przed sesjami cofnąć... I to na dużo mniejsze kwoty niż #!$%@? miliony pln. Gówno bank w polszy... Jeszcze kiedyś miałem zonka bo zrobiłem przelew i od razu chciałem potwierdzenie w pdfie wysłać. Zrobiłem przelew, klikam w historię wypłat i #!$%@? nie widzę jej. Nie ma że blokada środków, oczekująca czy cos. Brak wypłata ale saldo zmalało. Tak jakby hajs zniknął. Zonka miałem że jakiś #!$%@? bug i mi zniknął hajs.... Nagle dzwoni tel i weryfikacja...

Każda giełda w takiej sytuacji będzie się chciała ratować i ma spore szanse że uda jej się odrobić straty. Max 4 lata i się spłacą. Max... Ludziemo też to będzie na rękę. Po uruchomieniu giełdy nie będzie można zrobić runnu wypłat kto pierwszy ten lepszy. Pewnie odejmą każdemu część funduszy w stosunku do strat do tedpozytów jakie były. Ludziom też to będzie na rękę bo już lepiej powoli mieć spłacane niż stracić na bank teraz. Spokojnie. 150mln to wcale nei jest duzo jak na takie gieły dzisiaj.

Daję 65% szans że gieła nie padnie, będzie starała się spłacić depozyty i wszystko bedzie cacy...
upadek to najgorsza opcja dla każdej strony. Idiotyczna, beznadziejna.
Dowód Wiedzy Zerowej

WIEDZIAŁEM, #!$%@? WIEDZIAŁEM... WYSTARCZY WEJŚĆ NA TO GÓWNO I PIERDYLIARD BANNERÓW ŻEBY STAKOWAĆ U NICH KRYPTO. TRZYMAJ U NAS I EARN TO 120%. NO JA PIER #!$%@? DOLĘ...

#bitcoin #kryptowaluty
Pobierz plaisant - @splitt 150mln USD funduszu na bank nie mają. Z pewnością braknie. Zerknij...
źródło: comment_1601157594m1BVxTiizqrqNZOg1SyRJw.jpg
  • 5
@plaisant: ja też dałem opcję obligacji/tokena jako jeden ze scenariuszy, problem tylko polega na tym, że 150-200M to kucoin by musiał spłacać > 10 lat. Exit scam to raczej ekstremalna sytuacja, ale możliwa. Na spokojnie to myślę, że znalazł by się inwestor skłonny spłacić np połowę zobowiązań, a połowę przerzucić na klientów.