Wpis z mikrobloga

@jmyung: no właśnie już po fermentacji burzliwej. Widziałem w jednej recepturze, że na fermentacji cicha dodawany był mech irlandzki i żelatyna. Ale nie wiem czy teraz coś pomoże
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bomba4: mech irlandzki już nie pomoże. Żelatyny nigdy nie używałem. Zrob cold crush w możliwie jak najniższej temperaturze i nie wstrząśnij fermentorem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bomba4: tak spoko. Potrzymaj z 2 dni i będzie ok. Tylko jak będziesz fermentor przenosił to nie trzęś i daj chwilę żeby opadło.
@wertychochlik: właśnie się nad tym zastanawiam, tylko nie wiem ile jej dać. Bo jak dobrze rozumiem mam ją rozpuścić w gorącej wodzie, i wlać do zimnego piwa, tak? Czyli wsadzić do lodówki na jeden dzień aby się schłodziło, wlać żelatynę, i odczekać jeszcze w lodówce 2-3dni?
@bomba4 dokładnie tak, a dawkowanie możesz sprawdzić, sporo tematów na piwo org było m.in., ale ja ostatnio dodawałem 2 łyżki stołowe na szklankę wody. Wodę przegotuj na potrzeby dezynfekcji, ale poczekaj aż potem się wystudzi, bo bardzo ciężko miesza się żelatynę w gorącym.