Wpis z mikrobloga

Rozbawił mnie wpis babki z HR która mówi, że będzie szukała juniorów programistów za najniższą krajową gdzie już jakaś mają wiedzę xD

Ostatnio dostałem od dyrektora żebym znalazł nową osobę ( biurowa praca) ktora wdrożymy we wszystkie systemy. Pierwszy jaki nauczymy to SAP, później inne ( wewnętrzne) Oczekujemy tylko lekkiej znajomości excela, tylko tyle. Bez języków obcych itp. HR wystawił ogłoszenia, było widać, że jest to stanowisko ktoś kto zaczyna przygodę.
Oczywiście od razu umowa o pracę stawka 3000 brutto. Później po okresie próbnym oczywiście wieksza, jak nauczy się nowych programów. Wymagania pracowe ludzi w 90 procentach były 4k do 8k brutto.
Znalazło się parę osób chętnych do pracy gdzie przez 3 miesiace będziemy uczyć, a później będzie normalnie pracować i podwyżka min 1000 brutto do 2000 brutto.
Z tych ludzi na rozmowę przyszła 1.
Rok temu kiedy było niby trudniej o pracownika, to na takie stanowisko szukaliśmy stażysty który dostanie 1000zl a później będzie chciał pracować, to było ogromne zainteresowanie i ludzie przychodzili na rozmowy. Dlatego nastepne rekrutację gdzie będziemy uczyć to albo praktyki albo staże.

#praca #rynekpracy #pracbaza #przemyslenia #staz
#rekrutacja
  • 13
@prostymysliciel: Tak się kończy słuchanie #!$%@? z wykopu że za 10k to co to za życie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też słyszałem, że coraz częściej ludzie idą na bootcampa na dwa tygodnie i myślą, że mogą zaczynać pracę za 5k na rękę XD
Z drugiej strony od rekruterki słyszałem, że takiego programistę sensownego to ona prędzej chyba sama urodzi i wychowa niż znajdzie na rynku. Także tak
Z drugiej strony od rekruterki słyszałem, że takiego programistę sensownego to ona prędzej chyba sama urodzi i wychowa niż znajdzie na rynku. Także tak źle i tak niedobrze.


@TotalDisaster: Ostatnio szukalismy mid sysadmina z podstawami sieci, podstawami SQL (join to max co chcieliśmy), żeby coś tam skryptował + dobry angielski - ogólnie po prostu w miarę ogarniętego systemowca. Szukaliśmy pół roku xD