Wpis z mikrobloga

Wczoraj dostałem dużo minusów, bo się śmiałem z obsługi scrolla w myszce w #linux.

Może jakiś fan pokaże jak się zmienia prędkość scrollowania na linuxie?
W #windows10 wygląda to tak:
FlasH - Wczoraj dostałem dużo minusów, bo się śmiałem z obsługi scrolla w myszce w #l...
  • 48
@FlasH: moment, pytasz, żeby drzeć łacha czy masz problem z działaniem myszki? Bo przyznam szczerze nigdy nie miałem problemów z myszkami/gładzikami

Skoro nie ma takiej funkcji, to znaczący, że nie była potrzebna. Jak pamiętam od zawsze dało się wszystko naprawić "z palca". Zobacz, że zgłoszenie jest sprzed roku a taka funkcja była chyba już w win95

Po prostu coraz więcej amatorów pcha się do zabawy ;-)
to znaczący, że nie była potrzebna


@krytyk__wartosciujacy: jesteś sobie użytkownikiem windowsa, instalujesz linux - generalnie spoko.
Instalator działa fajnie, wszystko się zainstalowało, przeglądarka działa, jakiś tam pakiet biurowy... narzędzia instalują się jednym klikiem...

Ale nie działa wideo na niektórych stronach - np. na streamable.
Walczysz dwa dni...
Walić to. Instalujesz wcześniejszą wersję tej samej dystrybucji.
O! Wideo działa. Zajebiście! Ale jak przewijasz wykop w przeglądarce, to musisz się strasznie nakręcić. Szukasz...
@FlasH:
No.. jak jarasz się "miesiącami" uptime, to troszeczkę ściemniasz, bo gówniany windows wymusza resety po patchach ;-) a linux nie i ma np livepatch

poważnie, nie pamiętam rzeczy, którą bym musiał z palca konfigurować na linuksowym desktopie od.. 5 lat?
Zazwyczaj, podkreślam zazwyczaj wszystko działa od kopa.

A może porozmawiamy o #!$%@? rzeczach przez aktualizacje windowsa, poczynając od czyszczenia dysków a na niedziałających drukarkach kończąc?
@FlasH: a ja polecam Tobie Ubuntu. Ta.. zaraz się zlecą spece i zaczną polecać dziwaczne distra. I powiem Tobie powiem..
Bo jest popularny - najbardziej popularny na desktopach. Tak samo jak Windows 10 w rodzinie win.. jest popularny i ma błędy, ale z tej popularności wynika też wiele rozwiązanych problemów i naprawionych błędów.

No i napisz, co masz za sprzęt, może ktoś ma taki sam i rozwiązał wszystkie problemy wcześniej

@krytyk__wartosciujacy: Hej, ja jestem jednym z tych co potrafi polecić Fedore zależnie od wymagań użytkownika.
Różni ludzie mają różne problemy z różnymi systemami operacyjnymi i dystrybucjami lecz z doświadczenia powiedziałbym, że fedora ma jeden z mniejszych %.
Ubuntu też jest spoko ale ja osobiście po ostatnich problemach z nim nie polecam go jako "pierwszy wybór" prędzej Minta albo inne odnogi ubuntu jak PopOS
kto tobie polecił fedorę?

@krytyk__wartosciujacy: wypok... już nawet nie mogę znaleźć gdzie o to pytałem.

Jakbym miał do wyboru - wywalić 800 zł za win albo linux za darmo, to pewnie bym wziął linuxa, bo jestem skąpy...
ale z windows jest jak jest.