Wpis z mikrobloga

MPK Wrocław to jakiś żart. Już od jakiegoś czasu zauważyłam, że hajs za bilety sobie pobierają jakoś losowo, ale dziś przebili samych siebie. Ogarnęłam w sklepie, że mam saldo na minusie (przerażona, bo przecież było jeszcze z 15 zł xd) Napisałam na czacie mBanku, że o co chodzi, bo nie widzę w historii transakcji żadnej nowej operacji a hajsik zniknął.. no i co? Oczywiście, MPK sobie pobrało z losowych dat hajs za bilety. Niedość, że tramwaje sie wykolejają co godzine to jeszcze nie potrafią ogarnąć kwestii finansowych.

Ponoć nie jestem pierwszą osobą która zgłasza ten syf. Ktoś z Was doświadczył ostatnio takich niespodzianek?

#wroclaw #mpk #mpkwroclaw #mbank
floralmaggie - MPK Wrocław to jakiś żart. Już od jakiegoś czasu zauważyłam, że hajs z...

źródło: comment_1600981413d6o38JNrkqdbe3cQ3xHhn2.jpg

Pobierz
  • 13
@floralmaggie:

Już od jakiegoś czasu zauważyłam, że hajs za bilety sobie pobierają jakoś losowo, ale


ale nic z tym nie zrobiłaś, a mogłaś chociaż pobrać sobie apkę urban card, tam masz portmonetkę, którą blikiem mozesz doładować bardzo szybko. ludzie sami dają się ruchać a potem jeszcze maja pretensje xD
@Damasweger: no to co zrobiłaś po tym jak zauważyłaś to losowe pobieranie pierwszy raz? bo wg Twojej wypowiedzi nic, dopiero jakieś działania przyszły teraz, jak konto na minusie. Jak nie nazwać tego "dawaniem się dymać"?
Ja pilnuję kasy na koncie więc z naszej dwójki meliska to raczej Tobie teraz bardziej się przyda :)
@taktomojekonto: Ale co to niby za "ruchanie", jeśli w ten sposób nie ma ostatecznie żadnej różnicy ile zapłaciłeś a jedynie kasa jest ściągana z opóźnieniem? xD Jak ktoś ciśnie finansowo pod kreską i nie ogarnął, że bilety czasami ściąga po paru dniach, to jest sam sobie winien.

Ps. chyba ci się @Damasweger z @floralmaggie pomylili w ostatnim poście ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@floralmaggie też to zauważyłem i też mi się to nie podoba. Dlatego teraz kupuje bilety w automacie, od razu kilka na zapas. Na szczęście dużo nie jeżdżę mpk, więc 2 albo 3 wystarczą
@Eco999: a racja, pomylili, soreczka @Damasweger :)
dla mnie info że "hajs sobie losowo pobierają" oznacza ze coś sie nie zgadzało czy to kwota czy to czas nie podano. Ale chyba nie można byc aż takim debilem, żeby się srać że z data transakcji może być inna niż data księgowania, wiec zakładam, że chodzi o kwotę. Stąd moje zdziwienie ze Opka nic z tym nie zrobiła od razu. ¯\_(ツ)_/¯
@taktomojekonto: No tak, jeśli tak było faktycznie, to wtopa i trzeba działać. Ja przyznam, że od 2-3 lat z MPK nie korzystam lub super sporadycznie, może się pogorszyło. Kiedyś jednak zwróciłem na to uwagę i faktycznie płacąc zbliżeniowo kredytówką/telefonem kasa schodziła czasami na drugi tydzień. Sumarycznie jednak wszystko się zgadzało, więc nie wpada to dla mnie do kategorii "robienia kogoś w wiadomo co na kasę".
@floralmaggie: spróbuj może przekonać się do aplilacji skycash. Nie musisz pamiętać doładować konta itd wytarczy podpiąć kartę i w kilka kliknięć kupujesz bilet bezpośrednio płacąc kartą. Szybko wygodnie nie trzeba podchodzić dotykać kasownika itd. Ja tak zawsze kupuję nigdy żadnych problemów. Po za tym nie wyobrażam sobie innego zakupu np biletów PKP czy też innych rzeczy jakie skycash oferuje. Spróbuj może się przekonasz ;)