Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marcinowy: to Visa czy MasterCard w końcu? Visa rzeczywiście ma takie wymaganie jako wystawca karty, że musi być przeliczone po ich kursie - ale dlatego dla Visa nigdy nie widziałem prowizji 0%. MasterCard przeliczają po własnych kursach, dlatego mogą zaoferować brak prowizji.
@Marcinowy, zgodnie z przypisem 1 zawartym w tabeli opłat i prowizji, cyt. "W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 3 % od wartości transakcji (nie dotyczy karty World Mastercard Intensive).". Oznacza to, że nie ma takiej prowizji dla tej karty. Pełne zapisy tabeli opłat znajdziesz tutaj: https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/tpio/taryfa-osobyfiz-30-07-2020.pdf Tak samo nie pobieramy prowizji za przewalutowanie dla karty debetowej np.
@rtg_ Spore zamieszanie z tym wychodzi...
Czyli jednak jest prowizja i wynosi 3%?
Jeśli chce poznac wartość jaka zostanie mi pobrana to na kalkulatorze MasterCard do walut muszę wpisać 3% prowizji?
Jeśli chce poznac wartość jaka zostanie mi pobrana to na kalkulatorze MasterCard do walut muszę wpisać 3% prowizji?


@Marcinowy: nie. musisz wpisac 0 i przekonwertowac najpierw na euro (Mastercard ma prowizje na poziomie 0.1-0.2%). nastepnie wchodzisz na kursy banku i przeliczasz z euro na pln po kursie banku. tabela banku pokazuje ze spread wynosi 6% czyli generalnie w jedna strone to jest 3%.
Spore zamieszanie z tym wychodzi...


@Marcinowy: btw, nie tylko mbank robi takie zamieszanie. @EkspertPKO tez ci powie ze u nich nie poniesiesz zadnej oplaty za przewalutowanie. ale nie powiedza ci ze przewalutowanie bedzie po niekorzystnym kursie banku i oplata za przewalutowanie wyjdze ok 3% jezeli dobrze pamietam :)