Wpis z mikrobloga

Jaki będzie najlepszy system dla Asusa eee pc 1005HA?


@TakiTaki: Żaden, miałem to gówno i juz 2012 roku nie dawało rady. Strony internetowe obecnie mają za duże wymagania. To jest złom bez wsparcia dla opengl 2.0. Lapki za 100 zł często mają kilkukrotnie lepszą specyfikację np chromebooki.

W tym lapku to nawet radiator jest #!$%@? (kawałek miedzianej blaszki zamiast heatpipe).

Linux Mint, jesli tylko do internetu bedzie okej


@Miszcz_Joda: Chyba
wiem, że to złom. :-)


@TakiTaki: Ratowanie tego lapka jest trochę jak ratowanie starych zużytych dysków. Spędzisz masę czasu by go "zoptymalizować" by jakoś dało się przeglądać internet a okaże się, że ilość włożonej pracy nie warta uzyskanych efektów.

Ja na swoim nawet pakiety kompilowałem z agresywnymi flagami tylko pod swój procek. Jak serio chcesz do neta to tylko jakaś przeglądarka co zablokuje ci w cholerę javascriptu albo taka, która w
1005HA


@TakiTaki: Mam EeePC (chyba 1000H) i bez dodania dysku SSD i dodatkowego 1 GB RAM to była padaka. Po tym zabiegu zyskał trochę witalności i w miarę dało się używać Androida (1 GB RAM nie ma co do tego podchodzić). Jeśli nie chcesz Adroida to jedynie coś w stylu Antixa, jak zasugerował @fervi ale nie licz na płynne youtube w przeglądarce (do tego lepiej było używać SMtube) ani komfortowe przeglądanie