Wpis z mikrobloga

Murki troche poważniej działający na #gielda
Jest jakis sposob zeby dostac jakies potwierdzenie posiadanych aktywow w przypadku upadku/zawinięcia się giełdy ?
Posiadam akcje etfy i obligacje na zagranicznej giełdzie i zastanawiam się co by się stało jakby nagle strona przestała działać, to znaczy jakie kroki musiałbym podjąć, żebym rzeczywiście miał jakieś potwierdzenie posiadanych przez siebie aktywów. Bo wydaje mi się że aktywa te nie są w posiadaniu brokera, tylko gdzieś "wyżej".

#gielda #inwestowanie #akcje
  • 11
@michal0110: wlasnie obawialem się szczerze mowiac zadac takiego pytania na wykopie.
Niestety dla Europejczyka nie ma wiele miejsc gdzie moge kupić etfy amerykanskie, na ktorych bazuje... Tylko Cypr i Portugalia, dlatego tez pytam.
Dzięki za linka !
@calete jeśli pytasz o degiro to sprawdzałem ta kwestie i posiadają akcje jako inna spółka gdy upada broker akcje zostają wydzielane od innego podmiotu. Jest ubezpieczenie (nie pamiętam firmy) gdzie w razie upadku również są wypłacane środki aczkolwiek to nie polskie prawo i trzeba się liczyć z tym że może przyjść kwestia sadzenia się międzynarodowo. Mam gdzieś linki i zdjęcia z maili gdzie ktoś poruszał te kwestię. Jeśli inny broker niz degiro