Wpis z mikrobloga

Pomoże ktoś skonfigurować zgemme, chodzi o to żeby dało się oglądać TV przez internet z dekodera przez openwebif (załóżmy z telefonu), łącze to 200/²⁰ także chyba nie będzie problemu
#zgemma
#iptv
#cccam
  • 30
@trac3: kolego takie sprawy załatwi Ci na przykład aplikacja DreamEPG, tam wybierasz sobie 'bukiet' a potem opcję strumieniuj i już możesz wybrać który kanał chcesz oglądać. Rzecz jasna VPN jest konieczny bo aplikacja musi się połączyć z zgemme a to najbezpieczniej jak jest realizowane wyłącznie wewnątrz sieci lokalnej.
@pansamolocik no chciałbym to zrobić tak żeby było dobrze,jestem zielony w temacie sieci więc szukam wszelkiej pomocy zerioter to działa podobnie do Hamachi? I pytanie czy się za to płaci
@l1ght co masz na myśli kłopoty ? Jeśli nikomu bym nie podawał ip to może nic się nie wydarzy złego a druga sprawa że webif można chyba zabiezpieczyc hasłem i loginem
@trac3: zostaniesz częścią jakiegoś botnetu czy innego badziewia, przeszukaj sobie wątki na ten temat na forach. To hasło i login daje tylko pozorne "zabezpieczenie", wystawiaj to tylko przez vpn. Co do ip, to istnieją takie narzędzia jak skanery, które szukają co jest otwarte, na jakim hoscie i na jakim porcie. Jeśli wychodzisz z założenia "może się nic nie wydarzy" to rób jak uważasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krzak90: Tak dokładnie. ZeroTier jest dostępny na każdy system. Na urządzeniu, z którego chcesz się połączyć tez instalujesz ZeroTier i łączysz się do swojej własnej sieci. Mam tak spięta cała rodzine na różnych systemach żeby mieć dostęp do serwera NAS czy właśnie Webinf bez narażania się na wystawienie publiczne IP.