Wpis z mikrobloga

@LRF1000W: tak tak 36W omyłkowo tak napisałem :) Myślałem żeby dać np. 6 na sufit i 4 na boczne ściany łącznie, garaż będzie mi służył jako swego rodzaju ,,warsztat" więc chce żeby tam było jasno
@AjKenFlaj to tak nie działa, montowałem oświetlenie w przemysłowej kotlowni i te oprawy na "swietlowki" to bardziej ozdobne były, a naświetlacze dawały dobre światło do pracy. Bynajmniej nie świeciły punktowo.
@AjKenFlaj ściągnij sobie program dialux (jest darmowy) i możesz sobie zasymulować jak będzie Ci świecić oprawa oświetleniowa.
Moim zdaniem najlepiej będzie Ci zamontować oświetlenie liniowe, a nie naświetlacze (punktowe źródło światła, dużo cienia).
Możesz zamontować oprawy i na suficie, i na ścianie, a osobno je załączać.
Nie oszczędzaj za dużo na oprawach, bo tanie Ci poświęca dwa/trzy lata i albo zasilacz się spali, albo oprawa nie będzie dawała już tyle światła.
@przemek_posp dwa/trzy lata i tak mnie zadowolą w tej kwestii jeśli chodzi o tą cenę i to do czego ja to potrzebuje. Też jestem za oświetleniem liniowym i mam zamiar zrobić tak żeby każda sekcja czyli ściany i osobno sufit były na osobnych włącznikach i garaż podzielony do tego na pół. A co do programu to dzięki zaraz sobie pobiorę i sprawdzę!
@AjKenFlaj: Dla warsztatów samochodowych norma zakłada 300 lx i równomierność natężenia oświetlenia na poziomie 0,60. Dla 36 m2 potrzebujesz 6 opraw typu Damp proof o mocy 36W. Nie kupuj najtańszych gówien, bo szkoda zdrowia.