Wpis z mikrobloga

Cześć.
Planuję zakup auta w okolicach 35 tys zł + kilka tysięcy na pakiet startowy + AC. Kombi. Diesel. Najlepiej automat, ale liczę na opinię na temat tych automatów.
Wybrałem chyba 3 propozycję w kolejności:
1/ Peugeot 508 SW 2.0 HDi
2/ Renault Laguna 2.0 CDi
3/ Ford Mondeo Mk4 2.0

Możecie coś polecić/odradzić?

#samochody #peugeot #renault #ford
  • 41
@kobrys13: No niestety te same opinie słyszałem, chociaż z Focusa 2 byłem zadowololny. Tak potem coś poszło nie tak. I jedynie rozważam Forda w manualu. Jak trafi się po znajomości dobry model to pewnie wezmę, ale muszę znać auto.
@Fritzowski: Raczej słysze właśnie same dobre opinie o 508. Co kto kupi to jest zadowolony i trochę zaskoczony że jednak francuskie auta są porządne.
A co w tym panoramicznym dachu jest najlepsze? Bo troche nie rozumiem jego idei?
@Jasik123: Ja na szczęście spokojnie jeżdżę bo tak lubię, puścić sobie muzykę i spokojnie jechać do celu. Ale potrzebuję przy wyprzedzaniu mieć zapas. Rozumiem, że mocy mu nie brakuje?

Dach faktycznie fajny? Czemu?

Ja przed liftowego bede szukał właśnie :D
O proszę, też Łódź. Na pewno fajnie by było zobaczyć go i dotknąć, bo jedynie to widziałem go kilka razy stojąc obok. I przez szybkę. Jak tylko zabiorę się za szukania,
@Gorthin a i generalnie jak masz zamiar kupić to odrazu licz się z tym że musisz brać AC :) w lodzi kradną 508 na potęgę, bez różnicy czy przedlift czy polift. Jest jakaś szajka która upodobala sobie francuzy. Odkąd mam auto to widziałem ok 20 postów na fejsbuku lub słyszałem że jakiemuś znajomemu ukradli.
@Fritzowski: No nigdy nie miałem panoramy, więc w sumie nie wiem czy to jest użyteczne, pewnie zmienię zdanie. Zawsze miałem wrażenie, żeby mi się nie stłukł ten dach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale kusi to auto, bo prezentuje się dobrze i zbiera dobre opinie, na temat silnika, automatu. Także postaram się poszukać czegoś zadbanego :D
@Jasik123: Może faktycznie dach będzie użyteczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To dobrze, że nie brakuje mu mocy. Przyda się zdecydowanie przy wyprzedzaniu tirów, w bezpieczny, sprawny i szybki sposób, no i w górach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak AC koniecznie, nawet bez info o tych złodziejach. To absolutny mus od kradzieży właśnie. Niestety dziadostwa nie brakuje ¯\_(ツ)_/¯ Roboty cała masa, a oni kradzieżą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorthin: ciezko mi do 508 porownac ale sie nie zawiedziesz. 2.0t chetnie lyla gaz, jest bardzo pancerne a dodatkowo idzie jak wsciekle. Bardzo fajny silnik, do tego masz z nim 6 biegowy pancerny automat. Jedz najlepiej do komisu i siadz w tym i tym i zobaczysz co ci podejdzie. Silnikowo tylko f4rt od renault :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorthin: o dieslach za wiele Ci nie powiem bo nie przepadam, wiem ze jest calkiem fajny 2.0dci w wersji gt ktory ma 178koni, ew bez gt ma 150 ale da sie podniesc. Duzo w trasie smigasz?
@nadrat24: wiadomo że zawodowo nie jeżdżę. Głównie do rodziny i znajomych, z jednego dużego miasta do drugiego. I dodatkowo w góry. 15 tysięcy rocznie na luzie robię. W zależności od roku czasem i więcej. W sumie zawsze diesla miałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorthin: na 15k roczbiebkalkulujr Ci sie ten diesel? Ja robie kolo 12k i latam laguna ale 2 z 2.0t i nie narzekam. Robie duzo malych odcinkow, a mimo to auto zdazy zlapac temperature i podladowac aku. Przez tydzien mialem pezota z dieslem ojca i na moich odcinkach ledwo plyn sie zagrzewal, nie mowiac o oleju :) kupilsz wspomniane 2.0t zagazujesz to nie pozalujesz. Zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem :)