Wpis z mikrobloga

Miereczki z tagu #gitaraelektryczna mam prośbę. Jako, że staram się być samoukiem i z gitarą mam wzloty i upadki, potrzebowałbym jakiegoś schematu - czego i w jakiej kolejności się uczyć. Póki co mam Rocksmith na PS4 i tam gra uczy grać piosenek stopniowo zwiększając poziom trudności (od pojedynczych strun, do chwytów, bendów, tappingu itp.). Jednak mam wrażenie, że powinienem ogarniać coś poza tym.
Mogę liczyć na Waszą pomoc?
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cumill: jestem zdania, że rocksmith to dobra droga. Rób lekcje, ćwiczenia i masteruj utwory. Z czasem sam będziesz zgłębiać wiedzę i grać kawałki których na RS nie ma. No i nie zapomnij umawiać się z kolegami na granie, bo to chyba rozwija najbardziej!
@Kokos dziękuję za radę, postaram się trzymać RS :D póki co, nie mam z kim grać, ale przyszły teść prowadzi zespół, w którym gość świetnie gra na elektryku, więc jego też podpytam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cumill: poszukaj jam session w okolicy, sali prób albo okolicznego ośrodka kultury, jeśli będziesz się tam kręcić, poznasz nowych kolegów. :-)
@krul_goblinuw u mnie to wyglądało tak, że zawsze chciałem nauczyć się grać, no i kupiłem gitarę, więc z teorii to tylko to co słyszałem na YT. Jeśli możesz, polecaj śmiało
@Cumill:

Uczenie się całych kawałków jest spoko i ma sporo zalet, ale jak chcesz coś samemu tworzyć, improwizować albo po prostu wiedzieć co się w piosence #!$%@?, to trzeba się nauczyć przynajmniej podstawowej teorii dobrze. Musiałbyś napisać co wiesz obecnie.

Ogólnie to polecałbym zacząć od ogarnięcia rozkładu dźwięków na gryfie tak na tip-top, bo bez tego zawsze będziesz tracił czas i chęci do nauki, wszystko będzie się wydawało trudniejsze niż jest