Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Parę lat temu gdy jeszcze studiowałem zaocznie i pracowałem to mieszkałem z rodzicami.

Pewnego dnia na drugim roku studiów matce coś przestało się podobać i powiedziała że mam płacić za to że u nich mieszkam, że jem etc. Chciała 1k/msc (wcześniej dawałem im 200/msc na jedzenie)

Powiedziała płać albo się wyprowadź.
No to się wyprowadziłem.

Dzisiaj do mnie dzwoni, mówi że ojciec wcześniej przez wirusa stracił pracę, do tej pory żyli z oszczędności ale im się skończyły i nawet za prąd i czynsz nie mają jak zapłacić.

I ja jako dobry pamiętny synek powiedziałem do niej: "no to się wyprowadź" i się rozłączyłem.
Ale teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem.

#gownowpis #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f686c0ff49ad326e7b1a8c0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem jak wygladaja warunki mieszkaniowe u ciebie, ale mnie rodzice kiedy z nimi mieszkalem w domu rodzinnym, kasowali okolo 100 na miesiac i dodatkowo za opal. dom jednorodzinny, mieszkalismy we 4. imo 200 bylo bardzo fair i dobrze zrobiles z wyprowadzka i rzuceniem jej wlasnych slow w pazerny ryj.
  • Odpowiedz
@harnasiek: zalezy jacy to ludzie, ciezko sie wypowiedziec w tym temacie jak sie tych ludzi nie zna. W kazdej rodzinie sa rozne relacje. Ja sobie nie wyobrazam pozyczac kasy, a nawet gdybym byl do tego zmuszony to nie wyobrazam sobie tej kwoty nie zwrocic.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kumpel płacił rodzicom 400-500zł. Jako że miał jeszcze dwójkę rodzeństwa to wychodziło im 1200-1500zł miesięcznie xD
Nie będzie zaskoczeniem że dzieci #!$%@?ły w podskokach od nich a mieszkanie sprzedawali bo za duże na 2 osoby xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: moze to i bait ale zwracam sie do osób które piszą że powinien się dokładać 1k albo nawet 700zł Mieszkam w bloku centrum Warszawy wlasne mieszkanie w 2 osoby czynsz + TV + internet + prąd + gaz + abo komorkowe nie płacimy więcej za rachunki niż 900zl miesięcznie. Ja rozumiem że wynajmowane mieszkanie to większy koszt ale błagam Was 300zł to max co w takiej sytuacji powinien się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem jak wyglądają i wyglądały twoje stosunki z rodzicami, ale ja osobiście nie zostawiła bym rodziców w potrzebie i starałabym jak tylko mogę żeby im pomóc. Skoro twoja mama nagle zażyczyła sobie, żebyś się dokładał 1000 zł do domu, to może faktycznie generowałeś mniej więcej takie koszty?
  • Odpowiedz
moim zdaniem normalną sprawą jest to, że mieszkając z rodzicami i pracując powinno się dokładać do budżetu domowego. Może nie 1000zl ale też nie 200. Miałem podobną sytuację i dokładałem rodzicom 700zl. W związku z tym, że jednak nie bylem wciąż u siebie i musiałem się dostosować do ich reguł to wolałem się wyprowadzić. Nie wiem jakie masz relacje z rodzicami, ale jeżeli nie stać cię na pomoc im to możesz zawsze
  • Odpowiedz