Wpis z mikrobloga

Skąd się właściwie bierze to, że każdy piłkarz, istniejący na transfermarkcie jest według znudzonych dziennikarzy łączony z United na 101%?
W zeszłym sezonie było dokładnie tak samo, a jeśli się zastanowić, to gdyby trzeba było wyprodukować plotkę na sezon ogórkowy, to finansowo – PSG, Real czy nawet City są pewniejszym trafem, sportowo to też nie jest super ekscytujący projekt, ot, solidne top 6, pokolenie, które wzdychało do wielkiego united już dawno nie gra, więc prestiżowo też średnio a zdaje się, że kibice nie przepadają za właścicielami a właściciele za klubem, przez co ta drużyna też nie jest jakaś turboaktywna na rynku. Tymczasem kolejny rok co chwilę czytam o Sancho, Ronaldo, Messim i setce innych. Przecież równie dobrze można wierszówkę wyrabiać na łączeniu Sancho czy Mbappe z Odrą Wodzisław, xd. Czy to wynika z tego, że kibiców United jest dużo i dużo klikają, czy to jakieś myślenie życzeniowe, czy o co chodzi?
Pytanie bez podtekstu hejterskiego jbc, po prostu intryguje mnie to od dłuższego czasu.

#pilkanozna #united #transfery
  • 10
  • Odpowiedz
@Warzywo: Ploty transferowe na transfermarkt tworzą użytkownicy. Stąd plotki o Ronaldo w Niecieczy (jak z wikipedią, tyle że tutaj moderatorzy ogarniają w miarę szybko).

Protip: nikt normalny nie bierze plotek z transfermarkt na poważnie.
  • Odpowiedz
@promateosz: Transfermarkt wiadomo, ale podobnie jest na Twitterze czy jakichś typowo piłkarskich stronach w wykonaniu 'prawdziwych' dziennikarzy, gdzie co okienko wszystkie gwiazdy i wonderkidy już kupują domy pod Manchesterem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Warzywo: sam sobie odpowiedziałeś. Chodzi o odsłony i klikalność artykułów. United ma ogromną bazę fanów na całym świecie. Konkurować może z nimi tylko Real i Barca. Inne zespoły (pomijając poziom sportowy) jak Liverpool, City, Chelsea, PSG, Bayern itd. nie mają podjazdu do tych trzech kolosów. Potencjał marketingowy tych trzech drużyn jest przeogromny, to całkiem inna półka i wyraźnie odstają od reszty stawki.
  • Odpowiedz
@Warzywo: kiedyś był filmik na YT jak Fabrizio Romano pokazuje w jaki sposób pracuje, a jest on aktualnie jednym z najlepszych dziennikarzy od plotek transferowych. I w tym filmiku wypowiedział się, że nie ma drugiej takiej drużyny jak United, na której punkcie tak ludzie szaleją jak coś udostępni na jej temat na twitterze.
  • Odpowiedz
@Warzywo:

Finansowo PSG, Real czy City są pewniejszym trafem? United generuje prawdopodobnie największy zysk na świecie (i to nawet pomimo beznadziejnych wyników sportowych) Diabły od czasów sir Alexa wydało ponad miliard euro na transfery - jednocześnie tyle samo pieniędzy właściciele #!$%@? z klubu na własny użytek (spłaty odsetek z kredytów itp) Tutaj już masz dwa miliardy, a przecież do tego dochodzą pensje pracowników, zawodników, trenera, koszty utrzymania boiska ect.

Z finansowego
  • Odpowiedz
@Eli_Cohen: pokaż mi co osiągnęli od odejścia SAF, oprócz LE wygranej przez Mou i FA Cup z van Gaalem

Liga 13/14 - 7. Fa Cup 3 runda, odpadają ze Swansea UEFA 1/4 LM, odpadają z Bayernem
Liga 14/15 - 4. Fa Cup 6 runda, odpadają z Arsenalem UEFA brak
Liga 15/16 - 5. Fa Cup zdobyte UEFA 1/8 LE, odpadają z Liverpoolem
Liga 16/17 - 6. Fa Cup 1/4, odpadają z
  • Odpowiedz
@Eli_Cohen: Koleś pisze (jak można stwierdzić po przeczytaniu i zrozumieniu całości wpisu) o jakimś okresie, nie pojedynczym sezonie, twierdząc, że są top 6. Podaję Ci statystki z 7 sezonów, z których ewidentnie wynika, że OPowi jest bliżej do racji, niż tobie i mówisz mi, że wiem o czym piszę, że liczy się tylko to co ty przedstawiasz negując statystyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z SAFem wyjechałem,
  • Odpowiedz