Wpis z mikrobloga

@nunu85 Ja się zastanawiam nad tym nowym Salvisem Z do uprawy pasowej. W zbożu 3m a do qq byśmy przerobili na 6 rzędów. Tym bardziej szkoda wywalać kasę np na horscha jak i tak tu i tam będziemy musieli przeróbkę robić
@CocoJambo14: Szukaj pottingera agromasz na bronie aktywnej cos kolo 60 tys 3 metrowy kumpel wyrwal nadbudowany z potingera za 80 tys jedno roczny, wez pod uwage mzuri jak chcesz wejsc w pasowke bo widzialem rzepak siany salvisem a mzuri to roznica ogromna chcesz to sie jutro rozpisze
@Mich9 Ale vaderstad Rapid to nie jest siewnik do uprawy pasowej. Od vaderstada to spirit jest do pasowej, ale jest jeszcze droższy niż horsch chyba. Mzuri odpada bo oni maja swoje siewniki do kukurydzy i nic innego tam nie wstawisz, a do nas w tym miesiącu ma przyjść siewnik do qq.
@CocoJambo14: To bierz czajke, horsh jest tylko na suche lata u nas typ tym sieje w pasowej plusy ze cala ziemie rusza ale wschody bardzo slabe i duzo samosiewow, widzialem polo po salvisie i mzuri duzo lepiej po mzuri, natomiast wydaje mi sie ze czajka ma duzo lepsze siewniki niz agromasz
@CocoJambo14: Coś za coś jak bedziesz duzo latal po uslugach to bym sie nie zastanawial bo te maszyny z agro maszu to taki troche shit kumpel w 3 letnim plugu juz 5 razy obrotnice wymienial
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CocoJambo14: zwykle agromaszu nie trzymają normy. Kiedy kolega mi pomagał co ma agromaszu zestaw , ja mam kuhna. To samo pole, zboże nawożenie i uprawa. Do żniw widać było różnice pomiędzy siewnikami.
Jeśli chcesz pasowa uprawę to nie wiem czy nie lepiej samemu zbudować .
@Mich9 @lukaschels Na usługi to co najwyżej po sąsiadach pewnie, ale nigdy nie wiadomo czy nie więcej. Musimy jechać do nich do firmy i zobaczyć jak to wygląda na początek, a dopiero później będziemy myśleć nad kupnem. Ważne żeby była możliwość przeróbki pod qq