Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim, żona znalazła taką oto planszę w starych szpargałach (załącznik). Powiedziała, że zmieni swój negatywny stosunek do wykopu, jeśli ktoś pomoże wskrzesić tę rodzinną grę. Nie żeby nie miała racji w kwestii wykopu ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ale fajnie jeśli ktoś ma i mógłby się podzielić instrukcją do tej gry. Dzięki i pozdrawiam.
#gry #gryplanszowe #ciekawostki #pytanie #pytaniedoeksperta
fizykWysokichEnergii - Hej wszystkim, żona znalazła taką oto planszę w starych szparg...

źródło: comment_1600432050ao3mra0oJxWkbHUBhr1aYa.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@fizykWysokichEnergii: ale nostalgia mocno, tez to mialem. Z tego, co pamietam, to taka klasyczna sprawa - rzucasz kostka, ruszasz sie, niektore pola przesuwaja Cie do przodu, niektore utrudniaja. Ogolnie zielone sa ok, czerwone nie. Historia szla jakos tak, ze zgasl magiczny plomien w wiosce i jest zimno xd smerfy ruszaja zdobys plomien z bagien i wrocic z nim do wioski. Fuck, ale mam flasbacki przez Ciebie, usiade na spokojnie i Ci
@fizykWysokichEnergii: miałem tę gierce, tak jak miras wyżej pisał - czerwone pola Cię opóźniają;
6,7 zgubiłeś się w jaskini - wracasz na pole 5
8,9 - znalazłeś skrót, trafiasz na pole 10
11, 12, 13 - trafiasz do domu gargamela na pole 14
15 - skrót na 17
18, 19, 20 - idziesz dłuższą drogą
21, 22, 23 - idziesz naokoło
25 do 29 - wychodzisz z kółka,
30, 31 idziesz
@fizykWysokichEnergii: dobra, to teraz już tak pełniej, trochę już napisał @barto
Miejsca, których nie jestem pewien, oznaczam (??). W ogóle to niesamowite, że pamiętam te gierkę sprzed prawie 30 lat, a nie pamiętam hasła do banku...

Historia była taka, że w wiosce smerfów zgasł płomień, zbliża się zima i jeśli smerfy nie odzyskają płomienia, to zamarzną. Dzielne smerfy wyruszają na wyprawę. Kto wróci pierwszy z płomieniem, zostanie bohaterem wioski itd.

Gra: