Wpis z mikrobloga

  • 23
Nie wiem, czy ktoś będzie zainteresowany, ale postanawiam założyć swój autorski tag #samolociara na którym będę pisać, co tam w moim świecie lotniczym słychać.

Aktualnie nie pracuję, bo jestem na urlopie macierzyńskim, ale minęły właśnie 4 tygodnie od urodzenia dziecka oraz pierwszy tydzień nauki na Aviation Management na Coventry University.

Plan zajęć wygląda tak, że w pon, wt i czw są zajęcia online (dla wszystkich), a w środy dodatkowo odbywają się zajęcia na kampusie - jeśli ktoś (jak ja) wybrał studiowanie tylko online przez ten semestr, to nie musi się wybierać na te zajęcia.

Szczerze mówiąc, myślałam, że zajęcia online będą wyglądać tak, że będą się odbywać wykłady na żywo, na których obecność nie będzie obowiązkowa, bo i tak wykłady są nagrywane i wrzucane na portal zwany Aula (wygląda w sumie podobnie do FB, a jest to platforma, na której m.in wykładowcy wrzucają materiały na zajęcia), więc będę miała "luzik" - dziecko śpi, to słucham, nie śpi, muszę je nakarmić czy przewinąć, to odsłucham po prostu później. No, ale jednak nie do końca - owszem, większość się wysł#!$%@? przy wyłączonym mikrofonie, ale czasem wykładowca na Microsoft Teams rozdzieli nas i mamy utworzone dla każdej z grup pokoje, gdzie wykonujemy razem daną aktywność i wtedy mamy włączone mikrofony. Albo w trakcie prowadzący przerwie wykład, byśmy indywidualnie wykonali jakieś zadanie bądź aktywność (np. obejrzeć filmik lub coś przeczytać).
Przez ten tydzień miałam o tyle dobrze, że babcia się zajmowała wnusią, ale od przyszłego tygodnia będę już musiała sobie sama poradzić i trochę mnie to przeraża ( ͡° ʖ̯ ͡°) O napisaniu raportu czy zrobieniu prezentacji razem z grupą na zaliczenie przedmiotu przy studiowaniu online nawet nie wspomnę :/

W tym semestrze mam 3 przedmioty: Aviation Ecosystem, Foundations of Aviation Economics, Finance and Data Analysis, oraz Foundations of Aviation Business. Póki co, ciężko mi wypowiedzieć się o samych przedmiotach, ale za to zdążyłam zauważyć, że style prowadzenia zajęć wykładowców są różne - jednej kompletnie mi nie leży, bo jest zbyt chaotyczna + mam wrażenie, że sporo wymaga, a sama nie umie zbytnio dobrze wytłumaczyć; inny wykładowca nie jest zły, ale jest po prostu średni, a z kolei inna prowadząca jest świetna - dobrze tlumaczy, ciekawie prowadzi zajęcia online, wszystko się kupy trzyma, jest zorganizowane, jasne i przejrzyste, o czym nie można powiedzieć o tamtych dwóch pozostałych.

Dodam jeszcze, że w środę wyjątkowo wybrałam się na uczelnię na zajęcia i mogłabym napisać w sumie o tym, jak poruszanie się po uczelni jest zorganizowane z powodu Covid-19 - ale nie chcę przedłużać tego wpisu, więc zainteresowanych odsyłam do obejrzenia poniższego filmiku:

https://youtu.be/202j3GzPhZs

A tym, którzy przeczytali do końca mój wpis, dziękuję za uwagę, jak macie jakieś pytania, to piszcie w komentarzach!

#samolociara #uk #anglia #coventry #studia #studiazagranica
Ag90 - Nie wiem, czy ktoś będzie zainteresowany, ale postanawiam założyć swój autorsk...
  • 8
@Ag90: co do poruszania się po uni to ci powiem jak jest u mnie w budynku: obowiązkowa maska, logowanie do safe zone app, system jednokierunkowy, ubikacje koedukacyjne, nie można pić ani jeść w budynku. Limity na osoby w laboratorium i biurach. Wiele grup pracuje na zmiany po kilka dni w tyg lub miesiącu.
@Ag90 Moja córka wraca uni w ten weekend. Na razie nic nie odwołali, zajęcia mają się odbywać normalnie.
No i na macierzyńskim pani powiada.
Gratulacje ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Tag leci do obserwowanych.
Moja córka wraca uni w ten weekend. Na razie nic nie odwołali, zajęcia mają się odbywać normalnie.


@Robstar a to w UK czy w Polsce? Pytam, bo o zaocznych/weekendowych zajęciach na studiach w UK nie słyszałam ))¯_(ツ)_/¯ No i zazdroszczę wszystkich zajęć na uczelni, bo to jednak jest różnica między nauczaniem na miejscu a online!

No i na macierzyńskim pani powiada.


Tak, zgadza się. Młoda już nie jestem, 3 już z przodu