Wpis z mikrobloga

Pisanie wartościowej treści nie ma sensu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zainspirowałem się ostatnio podejściem Kyle Roof do onpage seo. Jest to facet, który wygrał konkurs pozycjonowania pod "rhinoplasty plano" w 2018 poprzez nasycenie keywordami + LSI tekstu lorem ipsum. Zbudował 2 narzędzia pageoptimizer.pro i Cora, które podobne w działaniu są do surferSEO. Mianowicie analizują topowe strony pod dane słowo kluczowe i na bazie korelacji czynników rankingowych "wypluwają" zalecenia mające za zadanie dostosować nasz onpage do tego co Google już lubi i rankuje najwyżej. Co ciekawe 6h po tym jak opisał tą sprawę bodajże search engine journal dostał manual action "pure spam" za optymalizację onpage, a nie za linki jak większość pozycjonerów xD Dodatkowo googlersi przetrzepali wszystkie jego testowe strony i każdą po kolei mu zdeindexowali ,pomimo, że nie było pomiędzy nimi korelacji xD
Kyle Roof chciał tym eksperymentem zwrócić uwagę na dwie kwestie:
- Google nie czyta tekstu tak jak ludzie, tylko mierzy go od strony matematycznej
- można wypozycjonować tekst, który nie ma najmniejszego sensu, ale jest dobrze zoptymalizowany

W tej samej tematyce, ale z polskiego podwórka możecie też sprawdzić sobie stronę https://www.szymonslowik.pl/pozycjonowanie-slask/ Szymona Słowika, która w zasadzie sama się opisuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) (facet pisze 5 tysięcy słów o tym jak to własnie pisze 5 tysięcy słów o niczym dodając gdzieniegdzie keywordy związane z "pozycjonowanie śląsk")

Jeśli ciekawi kogoś techniczne podejście do optymalizacji tekstu to szczerze polecam przestudiować jego prace (Kyle Roof).
Jeśli wyszukacie rhinoplasty plano to ta strona wciąż od 2 lat jest na pierwszych dwóch miejscach w bingu xD

Dla zabawy wygenerowałem dzisiaj tekst z pana tadeusza na 1250 słów i nasyciłem go odpowiednimi słowami kluczowymi w losowy sposób oraz poustawiałem wszystkie elementy na stronie zgodnie z narzędziem tegoż pana tak aby uzyskać wynik 100% Z żywym zaciekawieniem będę obserował co się z tą stroną stanie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


#pozycjonowanie #seo #ciekawostki #webdev
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SeoGuy: Wielkie halo wbić się na keyword lipnym contentem z search volume >150 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pod własne mini projekty, afiliacje etc, można sobie testować, ale prowadzić poważne projekty przy tym założeniu to jednak trzeba być hazardzistą. Wystarczy małe przedefiniowanie AI i wszystko leży. Nawet najlepiej zoptymalizowany content na świecie nie wbije się przed mocnymi domenami, jeśli słowo kluczowe jest konkurencyjne, a domena to świeżynka.
  • Odpowiedz
@ContentNinja: Naturalnie, nie jestem zdania, że warto karmić Google sieczką. Mimo wszystko przynajmniej część treści jest czytana przez użytkowników i warto by była wartościowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podejście do onpage od strony naukowej oddaje tylko kolejną broń w nasze ręce. Można napisać dobry content, a potem przepuścić go przez narzędzie jak surfer, czy POP.
Dzięki temu można sprawdzić:
- ile obrazków preferuje google w danej niszy
- ile
  • Odpowiedz
PS. ciekawostka na dzisiaj:
Według testów środowisk single variable testers skupionych wokół Kyle Roof najsilniejszym czynnikiem rankingowym jest:
ilość występujących czynników rankingowych na stronie
Czyli im więcej czynników rankingowych występuje na Twojej stronie tym statystycznie masz wyższa szanse rankowania.
Ofc mówimy tutaj teraz tylko o onpage.
  • Odpowiedz
Dodaje jedna poprawke:
Kyle Roof stworzyl pageoptimizer.pro (POP)
Za narzedziem Cora stoi Ted Kubaitas, ktory wspolpracuje z Kylem w tworzeniu spolecznosci testerów SEO
  • Odpowiedz
@SeoGuy: Fajnie fajnie, ciekawe jak to się sprawdzi w języku PL. Skąd wziąłeś listę słów, które wmiksowałeś w Pana Tadeusza? Gdybyś chciał jakąś dodatkową próbkę zrobić, chętnie podeślę taką listę z Surfera. A jeśli chodzi o Kyla to jest to całkiem spoko ziomek, poznałem go w tamtym roku na CMSEO, robią dobrą robotę tworząc IMG - tą społeczność skupiającą testerów. Jedyny problem jaki u nich widzę (Kyle i Ted), że
  • Odpowiedz
@michal-suski: Wiem, że Kyle chciałby pójść w kierunku stworzenia pełnoprawnego saas'a. Jego podejście i narzędzie jest na pewno bardziej "nerdowskie". Wasz produkt zdecydowanie ma mniejszy poziom wejścia i jest przystępniejszy, co się chwali. W POPie szczerze mówiąc zgubiłem się za pierwszym razem xD

LSI wziąłem właśnie z POPa.
Na dniach kiedy będę miał więcej czasu zrobię test z prawdziwego zdarzenia i postawię nową domenę na wzór rhinoplasty plano, na pewno
  • Odpowiedz