Wpis z mikrobloga

Tak przemyślałem sprawę, i jako posiadacz ps4 uznałem, że na początek wpadnie nowy Xbox na półkę. Gamepass dla mnie aktualnie jest ogromnym plusem bo jest tam dużo dobrych gier które chętnie ogram. Ceny nowych gier nie napawają optymizmem i nie ma opcji że wydam ponad 300zł na grę bo 259zł to już była gruba przesada dla mnie. Jasne, trochę boli brak God of War, Horizon czy Ratcheta, ale póki co to zapowiada się, że dużo z tych "ex-ów" będzie również na ps4 także PS5 przynajmniej na początku wydaje się zbędnym wydatkiem #xboxone #ps4 Fanboye wszczynający wojenki dupa cicho
  • 6
@FloweryTaste: w sumie jestem podobnego zdania, a że mogę sobie dodatkowo ograć gry z szóstej i siódmej generacji żeby zniszczyć sobie obraz gier z dzieciństwa to dodatkowy plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podejrzewam, że przynajmniej dwóch kumpli kupi PS5 to najwyżej pożyczę sobie kąsolę na weekend czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FloweryTaste: Już boli, a będzie coraz bardziej jak bend studio zapowie days gone 2, naughty dog zrobi nowe IP albo nowe Tlou. Ale nie ma co dramatyzować, microsoft z kolei ratuje się the medium, nowym fable, stalkerem i tajemniczą "inicjatywą" o nazwie Initiative Games z Santa Monica - który póki co robi jakieś nowe IP w unreal engine tylko na xboxa.
Dla gracza lepiej jak nie ma jednego wyraźnego faworyta, a
@dzeksondzekson: ND nowego TLOU prędko nie zrobi a Uncharted najwcześniej za rok może. Póki co to klepią multi pod TLOU2. Days Gone niby okej, ale dalej go nie skończyłem. Druga kwestia to pytanie, czy Days Gone 2 nie będzie też na PS4 bo to całkiem możliwe. A trzecia to to, że pewnie jak w przypadku pierwszego Days Gone, to minie z pół roku i 10 patchy by było grywalne ( ͡
@dzeksondzekson: Właśnie wczoraj, jak zobaczyłem cenę PS5 i ten PS+ Collection, to miałem dokładnie to samo przemyślenie - wojna producentów konsol, to najlepsze, co może spotkać graczy. Bez Xboxa PS5 pewnie byłby droższy. Bez PS MS nie podjąłby w ostatnim czasie kilku mega dobrych ruchów.

I w jednym i w drugim scenariuszu mielibyśmy bardzo drogie gry na bardzo drogą konsolę, która wydajnościowo nie zachwyca :P
@FloweryTaste: Akurat twórcy days gone mogliby sporo wyciągnąć z sequela days gone biorąc pod uwagę ssd i zaprojektować jeszcze lepsze więcej hord zombie i sposobów by je ubijać. Co do patchy to doczytywania elementów były głównym problemem, wiec paradoksalnie ps5 jeśli wierzyć producentom i tym jak go chwalą - może rozwiązać cześć problemów i bolączek części 1 za nich.
@FloweryTaste: Dobre podejście, ja np. przeszedłem Ori and the Will of the Wisps na mojej budżetowej One S.
Piękna gra, a podobno na One X jeszcze lepsza i na Series ma być jeszcze bardziej ulepszona.
Aż żałuję, że tego nie zobaczę bo drugi raz tylko dla grafiki nie będzie chciało mi się grać.