Wpis z mikrobloga

Teraz już tak na spokojnie jak emocje po konferencji powinny opaść.

Nie za bardzo interesuje mnie czy exy PS4/5 będą też wychodzić na PC czy nie. Nie planuję kupić PC do grania, nastawiam się na konsolę, więc dla mnie istotne jest, które gry będą dostępne na konsoli.

PS5 startuje z Demon Soulsami (co dla mnie jest ogromnym plusem), Spider Manen, w ciągu roku od premiery będzie miało nowego GOWa i zapewne nowe HZD. Jak na pierwszy rok to moim zdaniem bardzo dobry start.

Na plus też to PS+ Collection, fajny dodatek choć raczej głównie dla osób nowych w PS, osobiście większość gier już mam ogranych, z tych które się mają pojawić.

Co do cen gier to podwyżki trzeba było się spodziewać, ale ja nie mam ciśnienia żeby ogrywać gry od razu po premierze, więc albo poczekam aż te ceny spadną, albo będę kupował pudełka żeby grę przejść i sprzedać, nie widzę w tym wielkiego problemu ¯\_(ツ)_/¯

Xbox wiadomo, ma GP, ma xClouda, który mnie w sumie średnio interesuje. Będzie konsolą mocniejszą, ale te teraflopy jakoś mnie nie jarają, ważniejsze dla mnie w co na konsoli zagram i mimo wszystko PS5 mnie kupi grami.

Na PS4 było ze ~40 exów godnych uwagi (przez ex mam tu na myśli też gry jak Death Stranding, które nie są dostępne na Xboxie, ale są na PC), spędziłem przy nich setki godzin i świetnie się bawiłem, myślę że przy PS5 będzie podobnie. Nie sądzę żebym się miał rzucić na PS5 już na premierę, tak czy inaczej raczej poczekam z rok czy dwa, bo mam jeszcze dużo rzeczy do ogrania i nie czuję potrzeby żeby już zmieniać sprzęt i myślę, że w ciągu tych 2 lat wyjdzie (+ będzie zapowiedzianych) na tyle tytułów, że po prostu będę miał ochotę w nie zagrać.
#ps4 #ps5
  • 11
@Theos: nie robi mi to różnicy, nie kupię gry za 300-350 zł i tyle, cena spadnie to kupię tak jak obecnie ¯\_(ツ)_/¯

@robvan: na PS5 (ale tylko PS5) w ramach PS+ będzie dostęp do hitów z PS4, póki co mowa o 18 grach takich jak GOW, HZD, Until Dawn, Spiderman i inne. Listy poszukaj na necie :)