Wpis z mikrobloga

Siema ludziska, mam pewien problem. Jestem we Włoszech, posiadam numer w nju mobile (Orange) na abonament. Umowa na dwa numery, ja jestem dodatkowym numerem ale jestem z głównym numerem na tych samych zasadach (mam roaming i internet za granicą). Telefon to Xiaomi mi9t pro. Internet elegancko działa po LTE, ale nie mogę wysyłać smsów ani nawiązywać połączeń. Gdy dzwonię, automat mówi "zero per una nuova registrazione" pl: "zero dla nowej rejestracji". Numer główny bez problemu sobie radzi z dzwonieniem i też telefon to Xiaomi (redmi note 7). Ktoś wie co mogę w tej sytuacji zrobić?

#orange #pytanie #pytaniedoeksperta #it #pomoc #it #informatyka #wlochy #ue #roaming #play #plus #kiciochpyta
  • 4
@AdminOfEverything: sprawdź jaki na numer dzwonisz/wysyłasz wiadomość. Aby wysłać z zagranicy musisz mieć przedrostek "+48" czyli np jeśli masz nr 123-456-789 to będziesz miał dokładnie opisany problem, ale jeśli dodasz do niego +48 123-456-789 to będzie działać normalnie.
@fikusny_marian
@grzemach
Zadzwoniłem do Orange i okazało się że mam jakąś blokadę żałozona. Co do +48 przed numerem, mi9t pro ma taką funkcję że jak wykryje że jesteś za granicą, sam dodaje. Ale szok że infolinia Orange nie jest całodobowa tylko do 22. W niedzielę w ogóle nie pracują xD. No ale dobra ważne że się udało. Dzięki za pomoc ()