Wpis z mikrobloga

Popatrzyłem na draft Mouz i Kick w grze 3 bo nie chciało mi się oglądać i jestem zdumiony debilizmem draftu Kick. Zróbmy analizę draftu:
Bany:
R1 - Orianna - klasyczny ban Orianny jako blind picku na którego LIDER nie ma kontry. Ban Orianny sugeruję, że MOUZ nie chce iść w heavy dive.
B1-B2 - Cait/Akali - Najmocniejszy adc zbanowany, Akali jest typowym championem Lidera.
R2-R3 - Graves/Ashe - Ashe to standardowy ban po Cait, Graves to kontra w Hece i ten ban sugeruje, że MOUZ chce wymusić ban B3 na Hecarima lub spikować go w pierwszej rotacji.
B3 - ban kalisty - Zwykle ban kalisty oznacza wyłączenie możliwości pickowania Tarica oraz jest to następny najlepszy adc gdy Ashe/Cait są zbanowane. Kalista jest też kontrą na Senne.

Wiemy, że Senna jest otwarta i nie ma na nią kontry. Heca/Senna/Shen jest standardową kompozycją pod teamfight. Zwykle do tej kompozycji pickowany jest Taric/Kalista albo Senna/Sett/Naut/Leona. Kick powinno spodziewać się firstpicku Senny.

Picki:
R1 - Shen - Shen to blind toplaner, który sugeruję kompozycje pod dive z hecą albo kompozycje pod splita. Kick jest zmuszone spikować Hece albo picknąć Morde, jeżeli są pewni, że shen idzie na topa.

B1-B2 - Nidalee/Rene - ???????? Widzisz Shena i nie pickujesz Hecarima? Shen może grać w Renektona, a Nidalee nie jest kontrą na heavy dive kompozycje. Kick powinno spikować Syndre/Senne, Syndre/Hece, Senna/Hece lub Morde/blindpick.

R2-R3 - Senna/Heca - Typowe picki pod heavy dive comp. Support pool jest całkiem otwarty. Naut/Sett/Leona są open, więc ciężko będzie wybanować supportów dla Kicku.

B3 - Ezreal - Ezreal to dobry pick w Hecarima/Shena. Bezpieczny adc z dodatkowym flashem.

Support/Mid champion pool jest całkowicie otwarty. Nie ma opcji targetowania supporta ze strony Kicku. Mouz może wybanować defensywnych/disengage supportów lub wybanować mid i zapewnić dobry matchup na midzie. Kick jest zmuszone próbować wybanować LIDERA.

Bany:
B4 - Sylas - Próba wybanowania LIDERA
R4-R5 - Ban Brauna/Naut - banowanie defensywnych/problematycznych supportów.
B5 - Irelia - Próba wybanowania LIDERA

Moim zdaniem MOUZ zrobiło błąd nie banując Tarica. Zamieniłbym ban Brauna albo Nautiliusa na Tarica. B4 Taric byłby problematyczny.

Picki:
B4 - Galio - Galio nie jest blind pickiem i mimo tego, że jest dobry przeciwko kompozycji Mouz to zapewnia dobry matchup dla Lidera. Zamiana bana Sylasa na Ekko i pick syndry zapewniłby dobry matchup na midzie. Pick Tarica jest także opcją.
R4-R5 - Taric/Ekko - Taric jest spikowany by zabrać możliwość tego picku dla Kicku. Ekko to komfort dla LIDERA.
B5 - KICK potrzebuję supporta, który jest kontrą na Tarica/Senne, zapewnia wejście dla Galio i zapewnia disengage. Jako, że taki support nie istnieje to Kick picka Rakana, który spełnia 2 wymagania i przejebuje draft.

TLDR: pickowanie Nidalee/Rene w Shena, gdy Hecarim jest open to czysty debilizm.
#leagueoflegends
  • 19
  • Odpowiedz
TLDR: pickowanie Nidalee/Rene w Shena, gdy Hecarim jest open to czysty debilizm.


@K_Feras_P: Chciales napisac: *Pickowanie Nidalee/Renektona to czysty debilizm

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@K_Feras_P: Skoro ich tak bronisz to odpowiedz mi jedno proste pytanie. Skoro tak bronisz te picki to powiedz co one wedlug ciebie zapewniaja i jaki jest ich cel a specjalnie dla ciebie wymienie KAZDEGO championa ktory jest od nich lepszy. Renekton bo ma stuna? Renekton bo jest "bezpiecznym blindem"?
  • Odpowiedz
@Vezz: Renekton to blind pickowalny ad bruiser zapewniający priority na topie prawie w każdym matchupie. Zapewnia priority na 1-2 smoka i 1 herolda. Zapewnia mocne teamfighty na 1 itemku i możliwość splitowania gdy jest do przodu na 1-3 itemku. Renekton ma bardzo dobry gank setup i jest ciężki do zgankowania przed 6 lvl i mało top/jng duo może gankować Renektona, który jest do przodu po 6 lvl. Renekton zapewnia zwykle
  • Odpowiedz
CO? XD

@K_Feras_P: > Renekton to blind pickowalny ad bruiser zapewniający priority na topie prawie w każdym matchupie.

Nie zapewnia prio w kazdym
  • Odpowiedz
@K_Feras_P: Albo dam ci nawet latwiejsze zadanie. Pokaz mi gierke z profesjonalnego regionu ktory nie jest lpl'em gdzie mi powiesz "renekton impact", "X team wygral przez pick renektona" "zostali zoutdraftowani przez pick renektona" "renekton contruje ich kompozycje" "wygrali bo renekton byl 30 cs'a do przodu"
  • Odpowiedz
Nie zapewnia prio w kazdym matchupie.


Nie napisałem, że w każdym matchupie. Rene przegrywa linie na np. Quinn. Napisałem, że w prawie każdym matchupie.

Nie zapewnia, jesli weldug ciebie tak to chetnie poslucham w jaki sposob i dlaczego bo 1-2 smok zalezy od twojego bottomu.


Jeżeli
  • Odpowiedz
Akali/Malphite/Morde/Vlad/Kennen/Cho nie są ad. Camilie/Jax/Wu/Irelia nie sa mocni bez itemków. Shen jest dość słaby w teamfightach bez odpowiednich picków na midzie/jng/supporcie. Shen jest łatwy do skonterpickowania przez morde. Ornn nie ma priority w dużej ilości matchupów i nie może splitować. Sion ma słaby early gamie i jest łatwy do skontrowania. Żaden z tych championów nie robi tego co Renekton.


@K_Feras_P: CO? XDDDDDDDDDDD

Tak ich nie mozesz bo sa ad, ci
  • Odpowiedz
@Vezz: Nie będę szukał VoDa. Chyba cię pogieło, że będę przeglądał VoDy, żeby szukać jakiegoś konkretnego stompa. Jeżeli są ap to nie mogą oferować tego samego co Renekton. Nie wiem do czego się przyjebujesz.
  • Odpowiedz
@K_Feras_P: Jak to nie moga oferowac tego samego co renekton? Akali malp morde vlad i kennen sa slabsi tylko dlatego,ze sa ap? Czy ty naprawde uwazasz,ze mozliwosc wygrania 2 vs 2 W EARLY jest tak wazne,zeby przekladac renektona nad inne picki? Czemu np G2 nigdy nie pikcuje renektona skoro jest taki dobry?

Nie będę szukał VoDa. Chyba cię pogieło, że będę przeglądał VoDy


Czyli sam przyznajesz,ze nie przychodzi ci do
  • Odpowiedz