Wpis z mikrobloga

Chce kupić Obligacje skarbowe, by jakoś uchronić poduszkę finansowa przed inflacja. Słyszałem, że do lepszego zysku najlepiej jest opakować to w IKE. Jak to zrobić? Mam już konto na BM PKO i przelane tam środki, ale nie mam jeszcze żadnego IKE. Co teraz mogę zrobić?
#ike #finanse #inwestycje #inwestowanie #obligacje
  • 14
@e__e: Przy zakładaniu IKE-obligacje dajesz dyspozycję, że mają kupować 10-letnie, tylko pamiętaj że przy IKE kasę będziesz mógł wypłacić po 60 roku życia? Bo jeśli wcześniej to płacisz belkowe 19%

@wacek_1984: Do IKE-obligacje nie potrzeba konta na obligacjeskarbowe.pl, gdyż to za Ciebie kupuje fundusz zarządzający IKE, a nie Ty sam. Jedno i drugie to dwie różne rzeczy.
@minvt a jak już przelałem na konto na obligacjeskarbowe ale jeszcze obligacji nie kupiłem to mogę ten hajs w części na ike przelać? To mój pierwszy dzień z obligacjami dlatego takie możliwie żel głupie pytania.
@e__e: @wacek_1984: No właśnie niestety to są dwie odrębne rzeczy.

1. Na obligacjeskarbowe.pl można kupić normalnie obligacje, logować się i obserwować ile mamy itp. - i tutaj płacimy podatek belki, gdy zrealizujemy zysk z obligacji.

2. Natomiast jeśli chodzi o IKE-Obligacje, aby założyć musimy iść do punktu sprzedaży (chyba tylko placówki Domu Maklerskiego PKO) i tam zakładacie Indywidualne Konto Emerytalne IKE-Obligacje. Dajecie zlecenie, żeby z każdej Waszej wpłaty kupowali 10-letnie
@minvt niestety nie mam dobrych doświadczeń jeśli chodzi o wiedzę pracowników PKO BP, w jednym z oddziałów (spory oddział w Gdańsku) zrobili wielkie oczy jak im tłumaczyłem czym jest IKE Obligacje, nie mieli pojęcia o produkcie w ogóle i chcieli mi wcisnąć TFI w zamian.
@Criselda: Też tak miałem w oddziale banku PKO, że nie wiedzieli o co chodzi i drukowali ofertę TFI, ale w DM PKO już była osoba kompetentna i tak mi przekazała.

Ale ale, przecież mamy tu eksperta, więc jak to w końcu jest @EkspertPKO ?