Wpis z mikrobloga

#wasteland #wasteland3 #gry

Czy Wasteland 3 jest jakoś powiązane fabularnie z Wasteland 2 oprócz tego, że kierujemy rangerami? Grałem w dwójke, ale doszedłem tylko do jakichś początkowych lokacji, może nadrobię, ale sam nie wiem, coś mi się tam nie podobało i dlatego przestałem.
  • 11
@Need: Gorąco mi polecano część trzecią, a okazuje się, że mam dwójkę w bezkresności swojej steamowej biblioteki. Można założyć, że ta gra w miarę szanuje czas gracza? Bo serio jak miałoby to być dziesiątki godzin zapychacza to wolę nie zaczynać nawet.
@Ostry_Sens:

Jak ja grałem jakieś 5-6 lat temu w W2 to taki typowo oldschoolowy RPG w stylu starszych Falloutów, raczej nie ma tam jakiś dziwnych aktywności pokroju zbierz znajdźki czy coś takiego, ale masz walkę turową (czy jakąś hybrydę, nie pamiętam, ale wiem, że były dyskusje na ten temat), rozmowy z NPC jak w w starych Falloutach itd, gra chyba nie była jakaś długa tak na 20h o ile się orientuje,
@Need: Według howlongtobeat.com jest to raczej z 60 godzin. Pytam, bo od Tides of Numenera się odbiłem. Bezbekowe i bez polotu dialogi i generalnie nudy. A tak to nie grałem w zbyt wiele RPGów. W fallouta też nie, ale może zagram w New Vegas, albo Fallouta 4.
@Ostry_Sens:

Hmm to możliwe :D tak jak mówię, nie przeszedłem, bo coś mi nie pykło wtedy w gameplayu za to tego Tormenta połknąłem chyba w 3 dni jak wyszedł - 25h mi zajął. Z Falloutów bierz New Vegas zdecydowanie, najlepiej oddaje klimat starych Falloutów, w czwórkę polecam tylko grać jak już się zajarasz na to uniwersum i będziesz to trochę jako taki fanfic traktował razem z Falloutem 3, bo Bethesda kompletnie
@Need: The Outer Worlds mi się podobało za to. Może te izometryczne klasyczne rpgi to nie moja broszka i już wolę sięgnąć po książkę? Ale TOW to przynajmniej szanowało mój czas i też wykreowało fajny porąbany świat z dużą ilością czarnego i absurdalnego humoru. Liczę, że podobnie się wstrzelę w New Vegas jako, że to też Obsidian.
@Need: Skończyłem niedawno Wasteland 3 i nie odczułem za bardzo potrzeby znania fabuły poprzednich części. Jasne pojawiały się jakieś nawiązania do poprzedników, ale zawszę odpowiadałem w dialogach, że nie wiem o co chodzi, albo że gościu mnie z kimś pomylił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W grze bardziej irytuje jej stan techniczny. Gra potrafi się wywalić kilka razy w ekwipunku oraz przy tworzeniu postaci (warto co chwilę klikać
Lunattyk - @Need: Skończyłem niedawno Wasteland 3 i nie odczułem za bardzo potrzeby z...

źródło: comment_1600273391g61v2oM54YbWsgZUhbGWN1.jpg

Pobierz
@Ostry_Sens:

New Vegas ma trochę humoru i trochę powagi imo świetnie balansuje w tym temacie, jak już kupować to kupuj tylko wersję Ultimate z dodatkami, bo są świetne i warto je ograć szczególnie Old World Blues jeżeli lubisz absurdalny humor sama główna oś fabularna i gra trochę bardziej przypomina w konstrukcji opowieści western i kino drogi co mi się akurat bardzo podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ostry_Sens: Klimat W3 bardzo mi przypominał The Outer Worlds.

No ja polecam, właśnie skończyłem Wastelanda po całej nocy grania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Specjalnie wziąłem tydzień urlopu żeby go spokojnie przejść.

Sama gra zajęła mi jakieś 50 h, ale przetrzepałem mapę wzdłuż i wszerz i zrobiłem prawie wszystkie questy (2 nie zrobiłem bo były nieetyczne xD), ale wątek główny można przejść w ~30.