Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich #ojciec Jako, że za niedługo i ja zostanę ojcem, mam pytanko co z waszego doświadczenia jest takim #musthave jeśli chodzi o jakieś gadżety/urządzenia ułatwiające życie :) Wszystko już mam, ale może ktoś jeszcze coś podrzuci ciekawego #rodzicielstwo #dzieci #noworodek Z góry dzięki!
  • 37
  • Odpowiedz
A ile teraz ich dziecko ma?


@Lonate: ich ma teraz 8 miesięcy skończone, nie słyszałem żeby mieli jakiś problem, a z racji że mama kolegi jest lekarzem to mały jest przebadany jak mało kto.
  • Odpowiedz
a potem oduczenie smoczka. Czasem tu jest klopot.


@ciemnienie: nie mówię że smoczek jest idealny, bo oduczenie faktycznie to może być problem. Tylko chyba łatwiej mimo wszystko oduczyć ssania smoczka, niż ssania kciuka. Smoczka zabierzesz, kciuka nie :P
  • Odpowiedz
@bellazi: mleko matki jest najlepsze dla dziecka i trzeba zrobic co sie da, zeby karmic choc 6 miesiecy. Tego sie dziecku nie odmawia, bez powaznych i ostatecznych powodow. Nie chodzi juz nawet o piers, tylko o bliskosc mamy i lek przed jej nieobecnoscia. Wyjscia solo to tak po 6 mcu, imo.
@CytrynowySorbet: u mnie zero smoczka, zero kciuka - ssanie zaspokaja na cycu. Fakt, poczatkowo bylam uziemiona z
  • Odpowiedz
@ciemnienie: My w 3 tygodniu po porodzie wyszliśmy z domu, dziecko zostało z mamą. Wyszliśmy na całe 4h, z racji tego że mleka mam tyle, że armie dzidziusiow bym wykarmiła to mrożę :) I mama raz nakarmiła butelka. Poza tym też np. mąż zabiera sam dziecko na spacer po pracy żebym ja mogła trochę odpocząć, albo wczoraj byłam w escape room z znajomymi, a w tym czasie dziecko z mężem
  • Odpowiedz
@Lonate: mysmy poszli razem do restauracji na pierwszy miesiac malej i wszystko przespala ;) Sami od urodzin jeszcze nie bylismy. Generalnie do 5 mca cora moja nieobecnosc tolerowala tylko gdy spala na spacerze, obudzila sie to ryk. Raz pojechalam na zakupy na 1,5h to wpadla w totalna histerie i nie szlo jej uspokoic. Teraz moge wyskoczyc spokojnie do kawiarni, choc czasem gdy poloze sie i zamkne drzwi, to potrafi w
  • Odpowiedz
@ciemnienie: My się staramy wymienic, chociaż wiadomo - w nocy ja wstaje, do 16 ja jestem z dzieckiem. Po 16 mąż się bardziej zajmuje (nosi, buja, pobawi się, przewinie, pójdzie na spacer), ale wciąż ja karmie :D
  • Odpowiedz
@Lonate: u mnie maz pracuje dluzej - 17-18 + czesto go nie ma w weekendy, od wiosny do wczesnej jesieni. 3-4 miesiac mielismy na lockdownie, wiec dziadkowie nie przyjezdzali. Do tego duza potrzeba malucha do bycia przy piersi (ile potrzebowala) i noszenia (chusta elstyczna nas ratowala).

To chyba cala tajemnica mamofilstwa mojego maluszka. No, ale jestesmy juz pod 9 mcem, wiec raczkowanie i samobieznosc idzie pelna para przy akopaniamencie ma-ma-ma
  • Odpowiedz
nie mówię że smoczek jest idealny, bo oduczenie faktycznie to może być problem.


@CytrynowySorbet: nam akurat smoczek faktycznie zaburzał laktację, więc nie podawałam, ale są ludzie, którym nie przeszkadza i karmią dziecko bez problemu.
Za to właśnie nie musialam oduczać :-)
  • Odpowiedz
@el3m: chusta - niektórzy mają elastyczne, niektórzy mają tkane. Nam bardzo pomogło w robieniu cokolwiek. A poza elektroniczną nianią i fotelikiem samochodowym nie robiłabym większych zakupów, bo to naprawdę zależy od dziecka.
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet za te chwilę spokoju i szybkie zasypianie jestem w stanie wziąć nadgodziny żeby zarobić na aparat dla dziecka xDDD p.s. ja nie miałam smoczka w życiu w buzi a wadę zgryzu owszem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@agataen: no ja z zazdrością patrzę na znajomych, że tylko wrzucają dziecko do wózka i po 5 minutach bujania ze smoczkiem w ustach śpi. U mnie to minimum 15-20 minut leżenia z nim i bujania się ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A to co piszesz, że mimo braku smoczka miałaś wadę, to właśnie te wszystkie zalecenia biorę lekko z przymrużeniem oka, bo biorąc dosłownie wszystkie jakie są
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet nie da się żyć w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami. Dla własnego zdrowia psychicznego sito informacyjne jest potrzebne ;) moja zasypiała na cycku, ale dzięki smoczkowi mogłam odłożyć do łóżeczka a nie siedzieć z cyckiem w buzi całe dnie. Tez jestem człowiekiem xD
  • Odpowiedz