Wpis z mikrobloga

Mireczki, mój telefon ostatnio zaczął wolno chodzić (nie aktualizowałem miui ani nic). Też zaobserwowaliście coś takiego u siebie w #xiaomi #redmi4x? Jest jakaś opcja by to go przyśpieszyć bez wgrywania nowego romu (brak roota) czy hard resetu? Ewentualnie czy jak włączę chmurę xioami, zsynchronizuje ustawienia to po hard resecie ustawienia telefonu wrócą? O dane się nie martwię bo i tak zrobię kopię, nie chcę mi się tylko telefonu od nowa konfigurować.

#android #telefony #smartfon
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bb-8: tak, android zawsze zwalnia jak ma mało pamięci/dużo plików, po prostu. Oczywiście w starszych telefonach bardziej to czuć, ale 2GB to nawet na moim poprzednim smarfonie który miał 8 to już była ta granica gdzie zaczynałem to czuć. Przy czym reset i tak warto zrobić jak telefon nie był czyszczony parę lat i do tego aktualizował się parę razy.
Co do chmury Xiaomi to nie wiem, nie używam, ale konfiguruje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
tak się zastanawiałem czy android swapuje sobie "dysk" do ramu

@bb-8: Jądro Linuxa, wchodzące w skład systemu Android to robi. Między innymi stąd niektórzy mogą mieć wrażenie dużego zużycia RAM-u pod Androidem i pod dystrybucjami Linuxa. Poza tym sporo urządzeń ma zRAM, czyli cześć pamięci RAM jest w postaci skompresowanej. Ale - uprzedzając - parametrów działania tych mechanizmów bez roota nie zmienisz.
@bb-8: odinstaluj czego nie potrzebujesz, posprzątaj se śmieci na kartach pamięci, potem zapuść jakiegoś Trima, myślę, że w sklepie powinien być jakiś dostępny bez roota.
Ale i tak docelowo nic nie przebije custom roma.