Wpis z mikrobloga

@myszaks: Przecież takie oszustwa są od kilku lat.. Co jakiś czas w mediach o tym trąbią (radio, tv, internet) Oszukują na wnuczka, na policjanta itd. A ludzie cały czas przekazują kasę jak zadzwoni ktoś z nieznanego numeru..
@myszaks: @noroko:
Do mojej ciotki (kobieta po 80tce, mieszka sama) dzwonili ostatnio jako policja kryminalna, wypytywali czy mieszka sama, w jakich godzinach i kiedy ją rodzina odwiedza, czy ma jakieś kosztowności w domu, pytali o stan konta, a jego udowodnienie tego, że rozmawia z "prawdziwą policją" kazali jej w trakcie rozmowy (na tel stacjonarny) wybrać 997, że policja potwierdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@noroko: Zadzwonił chłop na stacjonarny dziadków, przedstawił się jako policjant jakiś tam, podał nr służbowy i kazał zadzwonić na 115 w celu potwierdzenia, że ktoś taki pracuje w policji. Babcia zadzwoniła i nie zgadniesz, ale pracuje ktoś taki u nich. Znowu rozmowa z typem, chłop mówi, że znaleźli dziuple z masą podrobionych dowodów i jeden z nich był babci i oszuści planują wyjąć na jej dane 80k zł, niech przyjdzie do
@open-alpha: centralnie przed wejściem do urzędu miasta też zbierali.. Raz im powiedziałem że nie mam gotówki, a ci od razu że kartą można płacić.. Straż miejska codziennie stoi za rogiem przy żabce na 3 maja więc nie wiem czy by aż tak ryzykowali ale mi to zalatywało oszustwem