Wpis z mikrobloga

Jak dorośniesz i będziesz miał poważną pracę


@Policjant997: uuu teraz ad personam xD dobry jestes gosciu.

komputery to narzędzie do pracy a nie do relaksowania się.


@Policjant997: no tak, pan policjant tak powiedzial, wiec tak musi byc xD

Po 8 godzinach przy kompie ja i moi znajomi mają dość PC i włączają konsole jednym kliknięcie i wchodza od razu do gry.


@Policjant997: a zeby wlaczyc komputer to ile klikniec
@epi: to masz szczęście. Gram na laptopie wyłącznie w #hoi4 i symulatory lotnicze ale gdy chce instalować jakieś starsze produkcje to wiecznie są problemy i zanim uruchomię grę trzeba szukać rozwiązań w google.
Jeszcze jak dochodzi mi praca zdalna to kompletnie nie mam ochoty spędzać kolejnych godzin przy tym samym biurku przy którym pracowałem 8 godzin.
Niby jestem młody ale dopada mnie takie zrzędzenie dziadka. Całe życie też spędziłem grając na
@Eugeniusz_Zua: zalezy w co grasz. swiatelko i glosnik najfajniej byly imo wykorzystane w gta v podczas poscigu policji. touchpad w Erice jak do tej pory. ale jak mowilam, sa to kosmetyczne bajery bez ktorych tez sie da grac ale milo urozmaicaja niektore gry :)
@MangoZjem: koleżanko zobacz jakie problemy były przy #msfs. Jako fan symulatorów lotniczych nie mogłem odpuścić sobie tej produkcji, a premiera to były mega problemy. Grę ważącą ponad 100 GB pobierałem 4 razy bo występowały problemy z dekompresją która rozwalała całą instalacje.
@Policjant997: ja od zawsze grałem na PC
jako dzieciak co prawda miałem famiklona ale gdy pod koniec podstawówki dostałem PC (wtedy to był P166mmx i 16MB ramu) to ta platforma została ze mna do dzisiaj ;)

na wszelkich plejkach grałem zazwyczaj u kumpli albo w salonach gier (gdy jeszcze istniały :P)

Switch to moja pierwsza porządna konsola w sumie.
A PS5 będzie drugą ;)

Niby jestem młody


@Policjant997: a wyjeżdżasz
@yeloneck: wyjasnilam kilka komentarzy nizej.

koleżanko zobacz jakie problemy były przy #msfs. Jako fan symulatorów lotniczych nie mogłem odpuścić sobie tej produkcji, a premiera to były mega problemy. Grę ważącą ponad 100 GB pobierałem 4 razy bo występowały problemy z dekompresją która rozwalała całą instalacje.


@Policjant997: ok czyli gra od microsoftu wydana na system od microsoftu #!$%@? dziala albo nie dziala wcale. niezly argument, zeby przekonac mnie na konsole
@MangoZjem:

protipem jest kupowanie oryginalnych gier

Co za protip skoro większość ludzi nie piraci od jakiś 10 lat? W ciągu 10 lat pobrałem jednego pirata bo znajomy mnie namawiał bo tak genialna gra, a dokładnie #hoi4 które i tak kupiłem po tym jak zakochałem się w tej grze.
Zgadnij jak wyglądała gra po tym jak kupiłem oryginała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jadepobiegac: microsoft właśnie stracił powód dla którego ludzie kupowali ich konsole, skoro gry masz dostępne na komórce i pc.
Zapomniałeś że konsole to a) dostępność b) tytułu na wyłączność i ew c) debile kupujący co roku fifę.

To co zrobił microsoft nie zmienia nic w b) i c), oprócz tego że nikt nie kupi xboxa dla gier mając inne platformy.
No oczywiscie pomijając 5000 osób w kraju które #!$%@? będzie podpinać
ośmieszać z "ekskluziwami"


@jadepobiegac: pff konsole od początku, od mario vs sonica kupowowało się dla exclusive'ów i dalej się kupuje. Nikt nie kupuje konsoli bo pad jest wygodniejszy, bez żartów xD Gdyby wszystkie gry wychodziły na wszystkie platformy to byś kupował zwykłe pudło z przeinstalowanym jakimś systemem a la SteamOS i dobierał sobie pady i akcesoria (albo i parametry) wg własnego widzimisię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Ech, mam Xboxa One X, Switcha i PCta (taka średnia półka) i powiem Wam, że nigdy nie zrozumiem tej konsolowej wojenki.
Po zakupie paru topowych tytułów na Switcha, wykupieniu Game Passa na pół roku i zainstalowaniu LoLa na PC (w którego mniej lub bardziej regularnie pykam od 9 lat), nie mam czasu przejść wszystkich dostępnych gier. Ostatnio sobie wykalkulowałem, że musiałbym skumulować urlop z 10 lat, żeby to wszystko ogarnąć. XD
W
@Yeboy: dokładnie tak... Ja mam dość mocnego PC (+xgp), ale pod koniec grudnia 2019 kupiłem PS4 z zamiarem ogrania najciekawszych tytułów przed kupnem PS5 i do tej pory jestem daleko w tyle. Też kalkulowałem w co na 100% zagram i teoretycznie PS5 mogę kupić za rok. Nad Switchem zastanawiałem się ze względu na Zeldę, ale odkładam to na moment, kiedy ogram wszystkie najciekawsze pozycje z PS - czyli w moim obecnym
@jadepobiegac Ty no moze i tak, ale jakos tak wychodzi ze gry ktore graficznie odstaja na plus zawsze sa na ps4 a nie X ktory jest mocniejszy niby. Druga rzecz w tym roku przeszedłem z 5-6 gier. Od A do Z. Każda gra nich bedzie 70h no bo bylo kilka dlugich. 350-450h grania, jeszcze jakies fall guys multiplatforma czy coś. I chyba z 4 z 6 gier to byly Exy z playa.
@jadepobiegac no i support wsteczny.

Na ps: kup San Andreas w 2005 na ps2. 3 lata później kup San Andreas na PS3. 5 lat później kup San Andreas na PS4. 7 lat później kup San Andreas na PS5. W dodatku okrojone z połowy muzyki bo licencje wygasły. Tak #!$%@? kupuj 5 razy te samą grę.

A na xboxa?
Kup w 2005 na Xboxa 360. Graj dalej na Xone. Graj dalej na kolejnej
@jadepobiegac: mówię z perspektywy 30 letniego gościa, który nie ma tyle czasu na gry co kiedyś. Wszystkie te "plusy" xboxa mam w dupie bo i tak nie mam czasu na gry. Wolę zagrać w jakiegoś singla, exclusive dla PS niż w generyczne gówno dla gimbusów. Co mi po setkach tytułów jak i tak nie będę miał ochoty w to grać.
Dlatego jakoś > ilość
Co do pada to xD bo wojenki
- Granie w chmurze (skorzysta z tego pewnie z 5-10% graczy więc #!$%@? w to),

- Game Pass na + (wciąż nie będzie tutaj exów od nintendo i sony więc zostaną #!$%@? pół produkty jakościowo dorównujące grom z 2010 np. Halo xD),

- Najwygodniejszy pad (no tak #!$%@? to jak bicie się konsolowców o to, kto ma fajniejsze logo, kwestia czysto subiektywna więc możesz usiąść na dzbanku),


@Wjorgus: Ale to wszystko