Wpis z mikrobloga

#swiadomysen

Czym jest świadomy sen?

Zanim zacznę poważnie, jest kilka typów snów, z którym każdy mniej więcej się zetknął. Typy snów - jest ich cztery:
1. Sen nieświadomy i niekontrolowany - podstawowy, w którym nie zdajesz sobie sprawy, że śnisz. Taki zwykły, standardowy.
2. Sen nieświadomy i kontrolowany - sen, w którym nie wiesz że śnisz, ale masz wpływ na historię snu (szczególnie, jeśli masz potężne powiązania emocjonalne z daną rzeczą, która pojawiła się we śnie). Mogą to być koszmary, w których się mścisz/odpłacasz osobom, które chcą/chciały Tobie zrobić krzywdę, a także takie, w których czynisz krzywdę osobom, które kochasz.
3. Sen świadomy i niekontrolowany - sen, w którym wiesz że śnisz, ale nie masz ochoty (lub możliwości) przejąć go i zmienić jego historię (mój ulubiony wśród snów). Często nazywany "snem o świadomym śnie".
3. Sen świadomy i kontrolowany - sen, który większość ludzi nazywa świadomym. To tutaj masz możliwość zmiany "drogi" snu i w ogóle wszystkich rzeczy, które się jawią na psajko.fora.pl XD

Należy wyjaśnić - sen świadomy, to taki którego historia zależy bezpośrednio od śniącego. Sen kontrolowany to taki, którego interakcje z rzeczami są podyktowane świadomością śniącego.

W jaki sposób osiągnąć świadomy sen?

W różnych źródłach każą prowadzić dziennik snów, albo różne takie duperele. Oczywiście, takie rzeczy pomagają w pamiętaniu snów - o to właśnie chodzi w początkowej fazie świadomego śnienia - o zapamiętywanie snów. Ale to nie jest jedyna droga i - to nie jest droga, którą ja podążyłem. Chodzi na początku wyłącznie o pamiętanie snów. Przyda się w tym dzienniczek snów, albo dyktafon na który nagrywasz opis snów. Ja podążyłem inną drogą - zapamiętywałem moje sny, ponieważ były inne niż zazwyczaj. Jak tego dokonałem? Akapit poniżej:

Pewnie chodzisz codziennie do pracy/szkoły itp. Wsiadasz w ten sam autobus/samochód i jedziesz w to samo miejsce. Nie ma tu miejsca na osobliwe wydarzenia - masz słuchawki na uszach i dźwięczy twoja ulubiona muzyka. To jest jeden z powodów, dla których twoje sny są płytkie. Należy sprawić, aby były głębsze. Zdejmij słuchawki. Wsłuchaj się w ludzi, jadących tym samym autobusem. Zdasz sobie sprawę, że duża część tego, co się dzieje jest równie prawdopodobna co we śnie. Możesz przespacerować się ulicami, którymi nigdy nie chodziłeś. Po prostu rób rzeczy, których wcześniej nie robiłeś i napawaj się nowymi doświadczeniami. Zwracaj uwagę na to, co się dzieje wokół Ciebie.

Za dwa tygodnie będzie następna nauka o świadomym śnieniu. Tymczasem ogarnij przedostatni akapit i się go trzymaj. Trenuj doświadczenia, których wcześniej nie miałeś.
  • 50
sa jakies cficzenia aby w snie uzyskać kontrolę? Codziennie ni sie coś śni, codziennie próbuje zrobić coś z poza obrazu ale jakos nie idzie ||, a jak juz to mam problemy np z otwarciem oczu mimo ze sam dk siebie mowie OTWORZ OCZY OURWA OTWORZ OCZY #!$%@?. Denerwujace uczucie naprawde... wiem ze jestem swiadomy ale nie moge swiadonoscia zaczepic się mojego "ciała"


@DzikiChleb: Podobny problem,
"Tylko" cztery/kilka typów snów? To jest logiczny podział symetryczny na bazie nieświadomości snów bez stanu pośredniego między tą symetrią (nie ma punktu 4tego) XD

Można to dzielić na więcej typów, co do "subtelności" elementów snu.


Główną przyczyną "płytkości" snów lub ich "głębi" jest to jak bardzo otoczenie jest znane, dlatego sny w domu i okolicy są bardziej wyraźne jak i tam dzieją się zwykle pierwsze świadome sny.

Dalsze przyczyny dlaczego w świadomych
@ciocia_spod_lobza:

Wymieniając stan pośredni, musiałbym po kolei wymieniać stany przejściowe. Jak myślisz, ile jest liczb na osi liczb rzeczywistych?


@ciocia_spod_lobza: Stan pośredni jak sama nazwa wskazuje jest po środku, więc w przypadku twojego podziału +3 pozycje.
Dalej nie ma punktu 4tego. Są dwa punkty nr3 (punkt to punkt).
Stanem pośrednim wg podanego podziału między pkt.2, a pkt3. byłby: sen przedświadomy. Pojawiają się oznaki możliwości samouświadomienia we śnie, ale nie na
@Trewor:

W moim przykładzie "zwykle" dotyczy nieświadomego pojawienia się w domu/okolicy w pierwszych świadomych snach. Tj. może to być w 2-gim lub jednym z pierwszych, nie musi być w pierwszym.

Mój pierwszy świadomy sen nie miał miejsca w domu/okolicy, w ogóle był poza "tą rzeczywistością"/pamięcią miejsc czy ich miksem. Drugi w domu itd.

No dobrze, ale o co chodzi?

To nie jest "szerokie forum" jeśli chodzi o tag #swiadomysen, mało
@ciocia_spod_lobza:

No dobrze, ale o co chodzi?

Pojawiłem się w białej przestrzeni, spotkałem mnicha(typa w szacie z kapturem) i zobaczyłem chodzący wokół ludzi w formie "eterycznej". Mnich był "fizyczny". "Odesłał mnie na ziemię z misją" ; )
Ciężko to odnieść do czegoś istniejącego jako źródło odniesienia bazujące na doświadczeniu przebywania w czymś podobnym.

Nadal nie rozumiem, jak Twoje własne doświadczenia miałyby to zmienić.

Zmienić co? (zakładając, że miałem taki cel). Jeśli
@ciocia_spod_lobza

Mi się raz w życiu udalo śnić świadomie. Próbowałem WILD i chyba tą techniką mi się udało wejść do snu. Polatalem po korytarzu, spróbowałem zmienić lokacje poprzez zamknięcie drzwi i wyobrazenie sobie tego co jest za drzwiami i ich otwarcie. Ukazala mi się panorama innego miasta, ale zniknęła po kilku sekundach. Później straciłem kontrolę nad sobą i zacząłem się unosić ku górze.

Od czego teraz zacząć?
Pojawiłem się w białej przestrzeni, spotkałem mnicha(typa w szacie z kapturem) i zobaczyłem chodzący wokół ludzi w formie "eterycznej". Mnich był "fizyczny". "Odesłał mnie na ziemię z misją" ; )


Niedokończony WILD. Albo bardzo podobna technika do niego. Jak ktoś nie ma cierpliwości, to może śmiało nazwać tych ludzi frajerami.
@ciocia_spod_lobza:

Niedokończony WILD. Albo bardzo podobna technika do niego. Jak ktoś nie ma cierpliwości, to może śmiało nazwać tych ludzi frajerami.

Nie dostałem twojej wiadomości bo nie dołączyłeś nicku. Chyba, że taki miałeś cel, ogólnie odnosząc się do mnie słowem na "F". Jakich ludzi? O czym mówisz?
btw dlaczego wrzucasz wyżej na tagu info nie związane z tematem?