Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność, która w ostatnim czasie poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie w Twoim życiu komfort/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Kochani, dostaję od Was regularnie pytania o wznowienie serii. Nie będę ukrywał, że problemy po przejściu na nowy Wykop zniechęciły do kontynuowania wpisów. Miałem wrażenie, że nie ma już dla kogo pisać - ale ruch w ostatnich miesiącach wrócił na serwis a tym samym możemy znów wymieniać się wartościowymi zakupami (oczywiście jeżeli okaże się, że nadal jest zainteresowanie takim tematem).

Zanim przejdę do konkretów to parę słów dla nowych czytelników. Już od 3 lat, co miesiąc rozmawiamy w tych wpisach o wszelkich usprawniaczach życia. W skrócie: każdy poleca rzeczy które wprowadził do swojego życia z tytułowego pytania i może je polecić, a w komentarzach nawiązujemy dyskusje z których rodzą się kolejne pomysły. Każdy plusuje rozwiązania z których również korzysta, aby pomóc społeczności inspirować się i dokonywać trafnych zakupów z polecenia. Zainteresowanych zapraszam do wymiany poglądów, dzielenia się swoimi sugestiami oraz prześledzenia archiwalnych wpisów na autorskim tagu #mirekmasterclass których będzie już kilka tysięcy. Sam tag obserwuje już ponad 3700 osób.

Oto moje dwie polecajki bo przez ostatni rok udało mi się wdrożyć kilka rozwiązań, którymi chętnie się podzielę:
1. Poduszka z łuską gryki - polecenia tej poduszki przewijały się przez wiele wpisów w naszej serii. Wcześniej testowałem już różne poduszki, przede wszystkim te ortopedyczne, z pianki memory-foam i inne polecane rozwiązania ale żadna z opcji nie przyniosła rozwiązania na moje problemy. Zmagałem się z mocnymi spięciami w okolicach karku i szyji oraz bólami pleców. Na fizjo nie zliczę ile przeznaczyłem już pieniędzy ale nawet jeżeli po wizytach była jakaś ulga to było to rozwiązanie tymczasowe. Fizjoterapeuta polecił mi, żebym wypróbował poduszkę z łuską gryki, a temat był mi znany z tego tagu więc po mocnym researchu zdecydowałem się na zakup no i okazało się strzałem w dziesiątkę. Ból pleców nie przeszedł całkowicie bo prawdopodobnie nie jest od spania ale po zmianie poduszki na gryczaną - brak spięcia karku, szyji i znacznie rzadziej boli mnie głowa po wstaniu. Polecam, natomiast uwaga od fizjo, aby nie wybierać najtańszych opcji bo kluczowe znaczenie w tych poduszkach ma jakość łuski gryki (łuska nie może być spłaszczona, aby miała swoje prozdrowotne właściwości). Swoją posiadam z Terra Pillows Koszt - 150 zł.

2. Menedżer haseł - miałem w życiu kilka podejść i nigdy nie mogłem się przekonać. Do tej pory wiadomo jak było, jedno hasło do wszystkiego i ewentualnie do banku inne. Przestraszyłem się mocno jak jednego dnia dostałem kilka powiadomień o tym, że ktoś probówał się zalogować na mojego Facebooka. Prawdopodobnie doszło do wycieku danych. Znowu - zrobiłem mocny research i tym razem padło na menedżer haseł Bitwarden. I tutaj znowu, bardzo pozytywne zaskoczenie. Gdybym za pierwszym razem trafił na ten menedżer haseł, pewnie juz dawno byłbym zabezpieczony, niestety poprzednie z których korzystałem nie przekonały mnie, były dla mnie niezrozumiałe lub miałem inne obiekcje wobec nich. Co najważniejsze, Bitwarden jest kompatybilny pomiędzy iOS, Android, Windows, ma nawet wtyczkę do przeglądarki, więc przede wszystkim jest prosty w użytkowaniu. Polecam poświęcić czas na zabezpieczenie się. Link do Bitwardena Koszt - darmowy/opcjonalna wersja premium 40zł rocznie.

Więcej chętnie podeślę w kolejnym wpisie, jeżeli będzie zainteresowanie tematem. Nie chcę się za bardzo rozpisywać bo nie wiem czy po takiej przerwie nadal będziecie zainteresowani? Dajcie znać plusem jeżeli tak.
W kolejnym wpisie zawołam też wszystkich, którzy zaplusują ten wpis.
Wszystkiego dobrego.

Dołącz do dyskusji odpowiadając poniżej na pytanie z pierwszej linijki tego wpisu.
masternodeBTC - Wskaż przedmiot/usługę/czynność, która w ostatnim czasie poprawiła na...

źródło: MIREK MASTERCLASS

Pobierz
  • 212
@panczekolady: tak, jeszcze nie miałem potrzeby prać mojej bo na to normalnie nawlekasz poszewkę i tylko poszewkę piorę ale w razie czego odsypuje się grykę do pojemnika i pierze się normalnie tą bawełnianą poszewkę czy jak to nazwać. a i zapomniałem dodać, że ta poduszka sie w ogóle nie nagrzewa xd czyli nie trzeba w ciągu nocy odwracać strony bo pomiędzy łuskami gryki przechodzi powietrze i wentyluje
@masternodeBTC: jest zaszyfrowany. Ale u ciebie. I żeby wypłynęło musi ktoś wbić na twojego kompa. A serwery sa jednak ciekawsze bo więcej można z nich wyjąć jak komuś uda się włamać w jakiś sposób. Oczywiście u2f jest spoko ale jednak nie kazdy go ma