Wpis z mikrobloga

@UberKatze: wszystko zależy od tego na czym Ci zależy.
Kredyt gotówkowy możesz spłacić w każdym momencie wcześniej bez żadnych prowizji, ale cięzej wrzucić go w koszta. Z kolei kredyt firmowy jest czasami tańszy, ale wymagają więcej dokumentów, jest w biku firmowym, nie osobistym, oraz można go wrzucić w koszta.
Ale jeśli to ma być kwota 10tys to bym wziął gotówkę - przynajmniej będziesz budowac historie kredytową. Inna sprawa - jaki masz
@KromkaMistrz: DG od lutego 2019, bez zawieszania :) Na historii kredytowej mi zależy, bo chcę w przyszłym roku wziąć kredyt na mieszkanie. Póki co spłacam trzy malutkie raty aby budować historię (50,70 i 80zł miesięcznie).
@UberKatze: no to budujesz już swoją historie - nie jest ona zreszta do kredytu hipotecznego potrzebna.
W takim razie możesz spokojnie wziąć gotówkę - na jaki okres czasu celujesz? Na jakiś dłuższy (5-8 lat) czy krótki (12-24msc)?
@KromkaMistrz: Myślałem o 48 miesiącach, ale raczej sam z siebie szybciej to spłacę, bo potrzebuję pieniędzy głównie na kilka wydatków związanych z działalnością i zabezpieczenie finansowe na 2 lub 3 miesiące, bo pracując nad kilkoma rzeczami dla siebie, muszę przystopować ze zleceniami.